بازدید معاون وزیر بهداشت از پروژه های عمرانی علوم پزشکی نیشابور

وضعیت بهداشت و درمان نیشابور ارتقا می یابد

معاون درمان وزارت بهداشت، در سفر یک روزه به نیشابور، از پروژه های دانشکده علوم پزشکی نیشابور بازدید نمود.

دکتر قاسم جان بابایی، پنج شنبه بیست و ششم بهمن ماه، به نیشابور سفر کرد تا ضمن افتتاح پروژه های آماده افتتاح و بهره برداری، از پروژه های در حال احداث این دانشکده بازدید کند.

جان بابایی در این دیدار ابتدا از  مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین شمس شرق دیدن کرد. پروژه ای که در حال حاضر با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی به همت برادران نیک اندیش شمس شرق، که پزشکان نیشابوری مقیم کشور سوئیس هستند، در حال ساخت است.

بازدید از بیمارستان سوم دولتی نیشابور از دیگر برنامه های وی بود. این بیمارستان با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی در منطقه شهرک های شمالی نیشابور در حال ساخت است.

معاون وزیر بهداشت در حاشیه این بازدیدها با اشاره به فعالیت های خوبی که برای توسعه زیرساخت ها در دانشکده علوم پزشکی نیشابور صورت گرفته است، گفت: با اقدامات صورت گرفته به زودی شاهد ارتقای وضعیت بهداشت و درمان در منطقه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی نیشابور خواهیم بود.

روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور همچنین از افتتاح مرکز درمان بستر شهرستان فیروزه با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خبر داد.

عملیات اجرایی ساخت مرکز درمان بستر شهرستان فیروزه از فروردین ۹۶ به همت بنیاد علوی در زمینی به مساحت ۱۱۰۰۰مترمربع که توسط خیر محترم حاج غلامعلی خان گنجی اهدا گردیده بوده آغاز شد.

بنا بر این گزارش، مرکز درمان بستر شهرستان فیروزه به مساحت ۱۱۰۰ مترمربع ساخته شده و شامل بخش های اورژانس، بستری، کلینیک های عمومی وتخصصی، بخش های اداری و پانسیون ها می باشد. این مرکز  به همت بنیاد علوی با اعتباری در حدود ۲۰ میلیارد ریال ساخته شده و شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه مبلغ ۵ میلیارد ریال جهت تجهیز و راه اندازی آن هزینه نموده است.

در سفر معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همچنین پایگاه جاده ای اورژانس ۱۱۵ نصر آباد و پایگاه اورژانس شماره ۶ شهری به عنوان هفدمین و هجدمین پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در منطقه تحت پوشش دانشکده افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

ساختمان پایگاه اورژانس جاده ای نصرآباد توسط دهیاری روستای نصر آباد اهدا و پروژه توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه تکمیل شده است .

پایگاه اورژانس شماره ۶ شهری هم در جنب بیمارستان حکیم به عنوان شمشین پایگاه شهری در شهر نیشابور افتتاح شد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.