بازدید معاون وزیر راه از وضعیت راه های روستایی نیشابور: اولویت های مرمت جاده های نیشابور مشخص شد

 

معاون  ساخت و توسعه آزادراه ها ومشاور عالی وزارت راه و شهرسازی درامور روستایی به همراه سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری، نمایندگان مردم نیشابور درمجلس، مدیرکل راه و شهرسازی استان و تنی چند از مسئولان از وضعیت راه های شهرستان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور؛ سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور با اشاره به جایگاه ویژه شهرستان نیشابوربه لحاظ قرارگرفتن درکریدور شرق به غرب کشورخطاب به میرشفیع خواستار تسریع و تکمیل پروژه های راه روستایی وهمچنین  راه مواصلاتی شهرهای درود وخرو این شهرستان به زشک و جاغرق مشهد و بزرگراه  نیشابور- فیروزه شد.

سعید شیبانی با بیان این که آسفالت راه روستایی از مطالبات و خواسته‌های مردم در روستاهاست که می‌تواند نقش مهمی در توسعه منطقه ایفا کند افزود: علاوه بر توسعه و احداث راه‌های روستایی وضعیت ایمنی این راه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت بیان کرد: دستور اجرا وتکمیل باقی مانده راه درود به گرینه به طول دو و نیم کیلومترتوسط راه وشهرسازی وتکمیل احداث راه روستایی فدیشه به ده حسینی، قرونه به بقیع وآسفالت راه روستایی دزق با دستورپرداخت از محل اسناد خزانه از جمله مصوبات این بازدید است.

وی درادامه دستاوردهای حضور معاون  ساخت و توسعه آزادراه ها ومشاور عالی وزارت راه و شهرسازی در نیشابور گفت: همچنین پیرو مصوبات کمیته برنامه ریزی شهرستان مقرر شد تحویل قیر رایگان به منظور به سازی و آسفالت راه روستایی کاریز صباح، عبیرآباد و صالح آباد انجام پذیرد.

شیبانی با اشاره به ضرورت ادامه پروژه بزرگراه نیشابور- فیروزه ادامه داد: دراین خصوص نیز مقررشد عملیات تکمیل بزرگراه واحداث پل با ارائه اسناد هزینه با اختصاص ۵۰ درصد طلب پیمانکار و با تأمین اعتبار از محل اسناد خزانه ادامه یابد.

سرپرست فرمانداری افزود: درخصوص تکمیل روکش محورباغرود مقررشد پس از جلسه با شهرداری واختصاص قیر رایگان و همچنین به منظور روکش آسفالت محور نیشابور-کاشمر و راه روستایی گلبو منتهی به شهرستان تربت حیدریه از طریق اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای اعتبارات لازم تخصیص یابد.

شیبانی درادامه به لزوم تکمیل و احداث راه مواصلاتی شهردرود و خرو نیشابور به جاغرق و زشک مشهد اشاره کرد و افزود: دراین خصوص مقرر شد با ارائه طرح واخذ مصوبه هیأت وزیران مبنی بر ورود بخش خصوصی به احداث وبهره برداری از مسیرهای یادشده اقدام لازم دراین زمینه صورت گیرد.

وی درپایان تصریح کرد:اهم پروژه های شهرستان ومصوبات بازدید طی نامه ای با امضای اینجانب ونمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی به منظور اجرا، پیگیری و تأمین اعتبار مور نیاز برای وزیر ارسال گردید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.