بازار داغ فوتبال نیشابور در روزهای سرد پاییز

 

بازی های فوتبال نیشابور در حالی به هفته های پایانی خود نزدیک می شود که سردی پاییز روی زمین سبز چمن فوتبال رنگ باخته و کارنامه تیم های حاضر در بازی های نیشابور می رود تا آخرین نمره ها را برای شان ثبت کند.

رقابت تنگاتنگ تیم ها در بازی های دسته برتر، لیگ یک و دو تا دو سه هفته آینده چهره های برتر خود را خواهد شناخت و تکلیف تیم های سرآمد، صعود کننده ها و نیز گروه هایی که باید به دسته پایین تر سقوط کنند، به زودی مشخص خواهد شد. هر چند دورنمای
مسابقات در چهره جدول رده بندی فعلی نیز تا حد زیادی قابل حدس زدن است.

 

aca

 

لیگ برتر و مدعیان قدَر آن

در هفته های پایانی لیگ برتر سه تیم بیش تر از سایر مدعیان چهره خود را به رخ می کشند. تا کنون تیم های سپاهان، رییسی و اگزوزخودرو خراسان، با کسب امتیازات بالا و پیشتازی در جدول رقابت ها بیش ترین شانس قهرمانی را برای خود قایل اند.

تیم روستای رئیسی با ۱۸ امتیاز و در حالی که تنها ۲ بازی باقی مانده را پیش رو دارد، شانس بالاتری از دیگر مدعیان دارد. این تیم در صورت کسب ۶ امتیاز از هر دوبازی باقی مانده اش، قهرمانی خود را قطعی خواهد کرد. در صورت تساوی یا شکست در هر یک از این دو بازی، باید منتظر اتفاقات بازی های آخر دیگر رقیبان ش به خصوص تیم های سپاهان و اگزوز خودرو خراسان بماند.

در همین حال سپاهان دیگر مدعی قهرمانی است،  با ۱۳  امتیاز و ۳ بازی باقی مانده کماکان خود را در کورس قهرمانی حفظ کرده است. این تیم حتی در صورت برد یک بازی توسط رقیب ش، تیم رییسی، برای قهرمانی چاره ای جز برنده شدن در هر سه بازی ندارد. در این صورت باید منتظر هفته های جذاب و داغی در آستانه پایان بازی ها باشیم.

در انتهای جدول دسته برتر نیشابور، تیم های درود با ۳ وستارگان بدون کسب امتیاز تقریبا به دسته پایین تر سقوط کرده اند. و در صورت حضور در بازی های سال آینده، باید شاهد رقابت آن ها در دسته یک فوتبال نیشابور باشیم تا به جای آن ها دو تیم دسته یکی، که به احتمال زیاد یکی از آن ها تیم ملی پوشان خواهد بود، در دسته برتر حضور یابند.

لیگ یک و صعود ملی پوشان

لیگ دسته یک نیشابور هم بازی های پرشوری را در هفته های آخر پیش رو خواهد داشت. در این دسته ملی پوشان با ۲۵ امتیاز و در حالی که هنوز ۲ بازی باقی مانده تا پایان لیگ را پیش رو دارند، صعود خود را به لیگ برتر جشن گرفته اند و تنها با یک برد دیگر علاوه بر صعود، جشن قهرمانی بر پا خواهند کرد.

رقابت اصلی اما برای راه یابی به دسته برتر، میان دو تیمی رقم خواهد خورد که جایگاه دوم را از آن خود می خواهند. تیم های شهرک امام با ۲۰ و زمرد بتن با ۱۸ و هردو با ۲ بازی باقیمانده شانس حضور در لیگ برتر را دارند و رقابت آن ها در هفته های پایانی بسیار دیدنی خواهد بود.

در این گروه تیم های سیاه جامگان و شیروان سوله در پایین جدول کاندیدای سقوط به دسته پایین تر می باشند.

اما در دسته دوم تکلیف تیم های صعود کننده پیش از موعد مشخص شده و به نظر می رسد چالشی در معین شدن تیم ها صعود کننده دیده نشود. در این دسته تیم های دهیاری میرآباد و شهرداری عشق آباد ضمن صعود به لیگ دسته ۱ در انتظار برگزاری هفته آخر برای شناخت قهرمان هستند. مرحله نهایی این دوره از مسابقات که به صورت فینال و رده بندی برگزار می شود، در انتظار بازی فینال میان میرآبادی ها و عشق آبادی هاست. چرا که  در بازی رده بندی شهید کاوه با پیروزی مقابل سایبان مقام سوم  را از ان خود کرده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.