بازاریابی روزنامه «دنیای اقتصاد» برای سبزی کلات با تخریب سبزی نیشابور

نیشابور قطب سبزی ایران

4مدیر عامل تعاونی پخش و توزیع سبزی کاران نیشابور در این باره می گوید: نیشابور جز سه قطب سبزی در ایران در کنار شهرهای همچون اندیمشک و ورامین مطرح است. وی ادامه داد:  در کشت سبزی در ورامین و اندیمشک  مواردی از آبیاری با پساب های فاضلاب شهری وجود دارد اما در نیشابور آبیاری ها با چاه عمیق و مقداری بسیار کمی هم با قنات صورت می گیرد که به همین دلیل طعم و بوی سبزی نیشابور شهرتی خاص دارد.

 

امیرحسین دهنوی- دشت نیشابور به برکت کوه بینالود و آب و هوای بسیار مطبوع وکم نظیر .خاک مناسب، آفتاب عالی با تولید  سالانه ۱۴هزار تن سبزیجات برگی و غده ای نقش مهمی در تولید این بخش مهم سبد غذایی خانوارهای ایرانی دارد.

با این همه چندی قبل، روزنامه «دنیای اقتصاد» گفت و گویی را با فرماندار کلات در تمجید از محصولات کشاورزی آن شهرستان منتشر کرد. موسوی تبار، فرماندار این شهرستان تابعه مشهد، در این گفت و گو مدعی شد که سبزی های به عمل آمده در این شهرستان «برخلاف سبزی کشت شده در نیشابور و سبزوار» با آب سالم آبیاری می شوند و این را دلیلی بر برتری محصول شهرستان تحت مدیریتش بر نام آور ترین سبزی استان، یعنی سبزی محصول نیشابور عنوان کرده بود.

اما این مساله جدا از جنبه های رقابتی و بازاری، تبعات دیگری هم می توانست داشته باشد، به عنوان نمونه این که: فرماندار شهرستان کلات عملا  نظارت بازرسان بهداشتی نیشابور را زیر سوال برده بود. این مساله واکنش معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور را برانگیخت. تا جایی که معاون دانشکده علوم پزشکی نیشابور در واکنش به اظهارات فرماندار کلات در نامه ای به روزنامه اقتصاد، که متن آن در اختیار خیام نامه نیز قرار گرفته است، نوشت:  از ان جایی که سبزی نیشابور به علت لطافت و عطر و بوی خاص خود چه در مشهد مقدس، استان، کشور و چه در خارج از مرزهای میهن اسلامی مان به اروپا و استرالیا صادر می شود و طرفداران فراوانی دارد. موضوع مطرح شده در روزنامه «دنیای اقتصاد» این شائبه را ایجاد می کند که فرماندار محترم شهرستان کلات، جهت به دست گرفتن بازار فروش سبزی در مشهد (!) چنین اظهاراتی را عنوان داشته است.

فارغ از این بحث ها، خیام نامه به سراغ  محمدرضا تقوی معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور و غلام حسین کلیدری مدیرعامل تعاونی پخش و توزیع سبزی کاران نیشابور  رفته  تا به این نکته بپردازیم که آیا سبزی هایی که در نیشابور کشت می‌شود همان است که توقع داریم و با آب سالم کشت می‌شود و از طرفی دیگر در مورد ادعای سید اصغر موسوی تبار  فرماندار کلات که در گفتگو با روزنامه دنیای اقصاد مدعی شده بوده که سبزی نیشابور با  پساب های فاضلاب شهری آبیاری می شود را پیگیری کنیم.

در نیشابور مناطق مختلفی هر ساله زیر کشت سبزی می‌رود که دهنوخالصه، قلعه نو جمشید، چمبران، سه چوب، سنگ گونی و… از آن جمله است و نکته جالب این که سطح زیر کشت سبزی در نیشابور به ۷۰۰ هکتار می‌رسد که  انواع سبزی شامل تره، ریحان سبز و بنفش، جعفری، ترخون، شنبلیله، شبیت، گشنیز، تربچه، نعناع، سوسن، پیازچه، شاهی، مرزه، نعناع فرنگی، اسفناج و برگ چغندر از جمله این اقلام است مزار ع نیشابور از مستعدترین مناطق تولید سبزی در شرق کشور است.که رقم قابل توجهی است و این موضوع مسؤولان را بر آن می‌دارد که بیش از پیش به کشت سبزی که باید نقش مهمی در سفره مردم داشته باشد، توجه کنند؛ زیرا بی هیچ اما و اگری متخصصان متفق القول اند و بر این نکته تأکید دارند که سبزی سالم تا چه اندازه در تغذیه اهمیت دارد.

نیشابور جزو سه قطب سبزی ایران

مدیرعامل تعاونی پخش و توزیع سبزی کاران نیشابور در این باره می گوید: نیشابور جز سه قطب سبزی در ایران در کنار شهرهای همچون اندیمشک و ورامین مطرح است. وی ادامه داد:  در کشت سبزی در ورامین و اندیمشک  مواردی از آبیاری با پساب های فاضلاب شهری وجود دارد اما در نیشابور آبیاری ها با چاه عمیق و مقداری بسیار کمی هم با قنات صورت می گیرد که به همین دلیل طعم و بوی سبزی نیشابور شهرتی خاص دارد.

غلام حسین کلیدری با بیان  اینکه نیشابور ۷۰۰ هکتار سطح زیرکشت سبزی دارد، افزود: کشت سبزیجات در نیشابور از اردیبهشت هر سال شروع می شود و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.

وی در مورد صادرات این محصول کفت: سبزی تازه  نیشابور، نیاز تمام استان خراسان، درصدی از تهران و قسمتی از سمنان را تامین می کند. این در حالی است که  سبزی خشک شده نیشابور هم به اروپا و استرالیا صادر می شود.

کلیدری با بیان این که  تقریبا ۸۵ درصد از سبزیجات به صورت تازه خوری و ۱۵ درصد آن به صورت خشک شده مصرف می شود گفت: در سال ۹۴ روزانه ۵۰۰ هزار بسته سبزی به شهرهای مختلف ارسال می شد که در سال جاری به دلیل مرغوبیت و استقبال شهرهای دیگر  به ۶۰۰ هزار بسته در روز افزایش داشته است.

آبیاری با پساب شهری مشاهده نشده

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور به خبرنگار ما می گوید: در شهرستان نیشابور با پیگیری های انجام شده  توسط بازرسان گروه تخصصی بهداشت محیط حرفه ای این معاونت و پیگیری و نکته سنجی دادستان محترم شهرستان، تاکنون موردی از آبیاری زمین های زیر کشت سبزی با پساب های فاضلاب شهری مشاهده نشده و چنان چه مستندات و مواردی دال بر این خلاف این امر موجود می باشد تقاضای اعلام آن را جهت بررسی و پیگیری داریم.

دکتر محمدرضا تقوی همچنین ادامه داد: از آن جایی که سبزی نیشابور به علت لطافت و عطر و بوی خاص خود چه در مشهد  و استان  و سطح کشور و چه در خارج از مرزها به اروپا و استرالیا صادر می شود و طرفداران فراوانی دارد، موضوع مطرح شده در روزنامه دنیای اقتصاد این شائبه را ایجاد می کند که فرماندار محترم شهرستان کلات، جهت به دست گرفتن بازار فروش سبزی در مشهد چنین اظهاراتی را عنوان داشته است

وی در پایان گفت: جدا از مسائل اقتصادی و بحث کیفیت مناسب سبزی نیشابور که بر کسی پوشیده نیست، (و این مهم قطعا به علت نحوه مناسب و بهداشتی کاشت، آبیاری، داشت و برداشت آن می باشد)،  این که فرماندار محترم کلات به عنوان یک مقام اجرایی بلند پایه با این ادعای بی پایه زحمات بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای دانشکده علوم پزشکی نیشابور را نیز به نحوی زیر سوال برده است، حق پیگیری مسئله را در صورت عدم ارائه دلائل و مستندات برای دانشکده علوم پزشکی نیشابور محفوظ می دارد.

دشت نیشابور به برکت کوه بینالود و آب و هوای بسیار مطبوع وکم نظیر .خاک مناسب، آفتاب عالی با تولید  سالانه ۱۴هزار تن سبزیجات برگی و غده ای نقش مهمی در تولید این بخش مهم سبد غذایی خانوارهای ایرانی دارد. اما آن چه باعث شده سبزی نیشابور مشتریان زیادی در تمام نقاط ایران و حتی خارج از مرز پیدا کند، کیفیت بسیار بالا ومطبوع آن می باشد.  ۵ هزار نفر در نیشابور از طریق سبزی کاری مشغول به کار هستند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.