بابت درمانگاه های غیر استاندارد شرمنده مردم ایم

رئیس دانشکده علوم پزشکی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ارتقای سلامت نیشابور:

بابت درمانگاه های غیر استاندارد شرمنده مردم ایم

معلولیت مادرزادی ۷ هزار نفر در نیشابور؛ مرکز سلامت مادر و جنین ضرورت فوری

رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در گفت و گویی با وب سایت خبری دانشگاه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه تحت مدیریت خود برای ارتقای سطح سلامت شهرستان گفت: با توجه به کمبود شدید مراکز درمانی در نیشابور، نیازمند فرهنگ سازی برای سوق دادن مردم به سوی احداث و تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی هستیم. من به عنوان یک نیشابوری شرمنده مردم و همکاران هستم که از روی اضطرار از مکان های غیر استاندارد جهت درمانگاه استفاده می کنیم.

دکتر محسن عظبمی نژاد با اشاره به فعالیت هایی نظیر ورود ۳۰ متخصص پزشکی در سال ۹۳، راه اندازی درمانگاه های تخصصی، احداث زایشگاه جدید در بیمارستان حکیم، خریداری تجهیزات پیشرفته پزشکی، اخذ موافقت ۳ رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی، راه اندازی مرکز تحقیقات بیماری های اندمیک، راه اندازی آزمایشگاه تخصصی مولکولی و… گفت: این اقدامات، فعالیت های خوبی بوده ولی من را راضی نمی کند. ما در زیرساخت های بخش سلامت کمبودهای جدی و اساسی داریم.

عظیمی نژاد ادامه داد: با تحقیق و بازدید از مراکز مختلف درمانگاهی و پزشکی در سراسر ایران و چند کشور پبشرفته جهان، بیشترین نیاز را در احداث مرکز سلامت مادر و جنین در نیشابور دیدم. چرا که کارشناسان بهزیستی نیشابور خبر از معلولیت مادرزادی حداقل ۷ هزار نفر در نیشابور داده اند.

وی ادامه داد: ما در این راه نیازمند مشارکت جدی مردم و مسئولین هستیم تا جائی که بتوانیم با ایجاد این مرکز تمامی مراحل تشخیص و درمان جنین و مادر را در یک مرکز مجهز پی بگیریم و نیازی به مراجعه همشهریانمان به مشهد و دیگر شهرهای همجوار نباشد.

وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر عدم رعایت حق بیماران و اتلاف وقت مردم در مطب ها اظهار داشت: به نظر بنده همه همکارانم در یک سطح اطلاعات عمومی، درمانی و پزشکی می باشند و به صرف بالا بودن هزینه ویزیت و یا شلوغی مطب نمی توان گفت یک پزشک به دیگری ارجحیت دارد، لذا مردم فهیم ما باید با درک درست از نوع تخصص پزشک نه از نوع اخلاق و رفتار و سرشناسی مراجعه نمایند تا ازدهام موجب اتلاف وقت نشود چون همه همکاران من در هر تخصصی هیچ گونه تفاوتی با همدیگر ندارند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان یادآور شد: ابرشهر نیشابور نیازمند توجه بزرگان علم، فرهنگ و هنر و خیرین نیک اندیشی است که به آینده شهرشان می اندیشند. شهر ما نیازمند ساخت مراکز درمانگاهی، اتاق عمل های تخصصی، مرکز سلامت مادر و جنین و بیمارستانی جهت تأمین ۸۳۰ تخت مورد نیاز می باشد. این امر محقق نخواهد شد مگر به همت والای مردم نیکوکار و نیک اندیش.

وی گفت: یکی از آرزوهای دوران کودکی و نوجوانی من این بود که روزی خادم مردم شهرم باشم. اگر چه فرصت های کاری علمی و پزشکی در خارج کشور برای اینجانب فراهم بوده به وطن بازگشتم و زمانی که پیشنهاد مسئولیت در نیشابور به من شد بدون هیچ گونه تردیدی با افتخار این مسئولیت را پذیرفتم. امروز که حدود ۱۶ ماه از مسئولیتم در نیشابور می گذرد خداوند شاهد است که چه شب هایی را تا به صبح در فکر انجام امور بهداشتی و درمانی و توسعه خدمات پزشکی برای مردم عزیز چشم بر هم نگذاشته ام و از حضرت رضا(ع) استمداد طلبیده ام.

عظیمی نژاد پزشک و متخصص ژنتیک پزشکی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و فارغ التحصیل دانشگاه لورن فرانسه است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.