ای کاش

512231_WVyNotFrآن چه در این ستون می خوانید، آرزوها و تراوشات قوه تخیل یک قلم به دست است. کسی که آرزو می کند در راستای اعتلای ابرشهرش، روزی تیترهای این ستون، تیتر اصلی خبرهای واقعی باشد که بر صفحات نشریه نقش می بندد. چون آرزو بر جوانان عیب نیست، این ها را قلمی می کنیم و به امید تحقق شان می نشینیم.

ای کاش: تصادف در چهارراه انقلاب باعث جلب توجه بسیاری از رهگذران شد

به گزارش خبرنگار «ای کاش» روز گذشته یک تصادف در چهارراه انقلاب باعث جلب توجه مردم و رهگذران شد و جمع کثیری از مردم را مورد تاثیر قرار داد.

رانندگان دو خودرو پس از آنکه برخوردی بین خودروهای شان رخ داد از خودرو هایشان پیاده شدند و یکدیگر را در آغوش گرفتند و با لبخند و روی خوش از یکدیگر عذرخواهی کردند. جالب این که هر دو نفر معتقد بودند کوتاهی از طرف ایشان بوده و از طرف مقابل به خاطر بی توجهی عذرخواهی می کردند.

مردم که به گمان همیشه منتظر برخورد تند این دو نفر با هم بودند و گرد آنان حلقه زده بودند پس از دیدن این رویکرد مردمدارانه و خداپسندانه آنان را تشویق کردند.

در جمع مردم کسانی را می شد دید که با دیدن این صحنه متاثر شده و اشک شوق بر دیدگان شان نقش بسته بود.

بی شک این برخورد و گفتگوی بین این دو راننده تا سالها در ذهن مردم نیشابور خواهد ماند.

قابل توجه اینکه مامور پلیس راهنمایی رانندگی که برای بررسی این تصادف در صحنه حضور یافته بود با دیدن این برخورد متحیر شده و تا لحظاتی در بهت فرو رفته بود.

این مامور وظیفه شناس مشخصات این دو راننده را برای تشویق و درج در نشریه به بخش «ایکاش» خیام نامه ارسال کرد.

ای کاش: اعضای یک کاروان زیارتی هزینه های سه جشن عروسی را بر عهده گرفتند

یک زوج نیکوکار نیشابوری که در یک کاروان زیارتی ثبت نام کرده بودند با اطلاع از ناتوانی یک زوج جوان در فراهم نمودن مقدمات ازدواج، از سفر انصراف داده و با هماهنگی مدیر کاروان مربوطه، مبلغ پرداختی خود را به آن زوج هدیه کردند.

این حرکت خداپسندانه از سوی سایر اعضای کاروان نیز مورد توجه قرار گرفت و این افراد بصورت دسته جمعی از سفر زیارتی انصراف داده و هزینه سفرشان را به این امر اختصاص دادند و از آنجا که این مبلغ به رقم قابل توجهی رسیده بود قرار شد کلیه هزینه های برگزاری سه جشن ازدواج توسط این افراد پرداخت شود.

یکی از اعضای کاروان که با چهره ای متاثر با خبرنگار «ایکاش» گفتگو می کرد گفت: من و همسرم پیش از این دوبار دیگر هم به سفر رفته بودیم و الان بسیار خوشحال ام که این مبلغ را به این امر هدیه کردم. این همشهری نیکوکار ادامه داد پس از مطلع شدن از تصمیم همسفرمان من و خانم م با هم مشورت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که سفر زیارتی همان یک بار کافی بوده که ما با شخصیت و منش آن امام عزیز آشنا بشویم و تکرار این گونه سفرها نه تنها باعث خشنودی خدای بزرگ نیست بلکه زیارت شوندگان را نیز می آزارد.

 یکصد دستگاه اتوبوس جدید و مجهز به ناوگان اتوبوسرانی نیشابور افزوده می شود

در گفتگو با خبرنگار «ایکاش» رییس سازمان اتوبوسرانی نیشابور از خرید یکصد دستگاه اتوبوس جدید و مجهز خبر داد و گفت: با توجه به استقبال روز افزون شهروندان از وسیله نقلیه عمومی ، خصوصا اتوبوس ، ما با کمبود اتوبوس مواجه بودیم که با تامین بودجه لازم یکصد دستگاه اتوبوس مجهز خریداری شد که به زودی به ناوگان اتوبوسرانی نیشابور اضافه خواهد شد.

این مقام خیلی مسوول ادامه داد: رویکرد جدید شهروندان نیشابوری در جهت اجتناب از تردد با وسایل نقلیه شخصی تک سرنشین و گرایش به استفاده از وسایل نقلیه عمومی که به یک فرهنگ تبدیل شده قابل تحسین است و بسیار مورد توجه قرار گرفته به نوعی که اخیرا مسافران و توریست هایی که به نیشابور سفر می کنند با شهری خلوت با تعداد کمی خودرو شخصی روبرو می شوند تعجب می کنند و ابتدا می پرسند مردم نیشابور کجا هستند؟ و حتی برخی گمان می کنند جمعیت نیشابور کم شده که پس از توضیح و آشنا شدن با این رویکرد و فرهنگ مردم نیشابور زبان به تحسین می گشایند.

وی افزود: این امر اخیرا بسیار مورد توجه رسانه ها و مطبوعات قرار گرفته و همچنین با رسانه ای شدن این قضیه یکی دو شهر دیگر کشور نیز با الگو برداری از مردم خردمند نیشابور به سمت فرهنگ سازی لازم برای کاهش استفاده از خودروی شخصی برای سفرهای درون شهری پیش رفته اند. مسوولان شهر و شهرداری این شهرها نیز با افزایش توان و کیفیت ناوگان های نقلیه عمومی به افزایش راحتی و سرعت سفرهای درون شهری کمک می کنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.