ای کاش

آن چه در این ستون می خوانید، آرزوها و تراوشات قوه تخیل یک قلم به دست است. کسی که آرزو می کند در راستای اعتلای ابرشهرش، روزی تیترهای این ستون، تیتر اصلی خبرهای واقعی باشد که بر صفحات نشریه نقش می بندد. چون آرزو بر جوانان عیب نیست، این ها را قلمی می کنیم و به امید تحقق شان می نشینیم.

دیدار دانش آموزان قدیم و فارغ التحصیلان جدید با آموزگاران خود

جمعی از دانش آموختگان نیشابوری دانشگاه ها در اقدامی جالب با آموزگاران سال اول ابتدایی خود دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار «ایکاش» این اقدام جالب و درخور توجه به ابتکار این دانش آموزان سابق برگزار شد و این افراد که  با پایان یافتن تحصیلات ، اکنون هر کدام شان در یک رشته به مدارج بالای علمی دست یافته اند در اقدامی نمادین و خدا پسندانه آموزگاران سال اول ابتدایی خود را یافته و با دعوت از ایشان و خانواده شان این گردهمایی جالب را برگزار کردند.

در این دیدار شیرین ، آموزگاران این جوانان که اکنون پا به سن گذاشته و اکثرا بازنشسته شده اند با دیدن دانش آموزان سابق شان به شوق آمده و با یادآوری خاطرات آن سالها با احساس رضایت از این اقدام و با لبخندی زیبا مراتب سپاس خود را ابراز می کردند و این گردهمایی را یکی از بهترین خاطرات خود دانستند.

در این دیدار که ساعت ها به طول انجامید و با صرف نهار خاتمه یافت ، چند تن از آموزگاران و دانش آموزان با یادآوری خاطرات آن سالها ، از سختی های تحصیل و تدریس یاد کردند و بعضا با ذکر شیرین کاری ها و شیطنت های دانش آموزان در محیط مدرسه و کلاس ، لحظات شاد و زیبایی را کنار هم گذراندند.

نکته جالب توجه این بود که بعضی از این دانش آموزان با گذشت این سالها مجبور بودند برای یادآوری خود به آموزگارشان از عکس های آن سالها ، جای میز و صندلی خودشان و یا برخی خاطرات تلخ و شیرین آن سالها استفاده کنند تا این آموزگاران سخت کوش که در طول این سالها جمع زیادی از فرزندان این مرز و بوم را آموزش داده اند فرد مورد نظر را به یاد بیاورندو جالب تر اینکه بعضی ها بخاطر شیطنت ها و شلوغی هایشان خیلی زود شناخته می شدند و بعضی دیگر بخاطر برجسته بودن شخصیت رفتاری یا درسی در طی اسن سالها در ذهن معلمین خود مانده بودند.

برگزار کنندگان این برنامه که از آن با نام «جشن سپاسگزاری» یاد کردند در پایان برنامه با آموزگاران خود عکس یادگاری گرفتند و شماره و آدرس مبادله کردند که بتوانند ارتباط شان را کماکان حفظ کنند و این برنامه را مجددا برگزار کنند.

خانه موسیقی و موزه استاد مشکاتیان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار « ایکاش» ، خانه موسیقی و موزه موسیقی استاد مشکاتیان گشایش یافت.

این مکان که در گذشته خانه ی پدری استاد مشکاتیان بوده، به همت خانواده استاد مشکاتیان و با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و میراث فرهنگی نیشابور ، منزل پدری استاد مشکاتیان که با همت خانواده آن زنده یاد در اختیار انجمن موسیقی نیشابور قرار گرفته بود با عنوان خانه موسیقی و موزه استاد مشکاتیان مورد بهره برداری قرار گرفت

در آیین گشایش این مجموعه که با حضور آوا و آیین مشکاتیان، همایون شجریان و چند تن دیگر از اعضای خانواده استاد و جمعی از اهالی موسیقی نیشابور و کشور برگزار شد، معاونت هنری وزارت ارشاد از برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ملی موسیقی با نام جشنواره ملی استاد مشکاتیان خبر داد که هر  دوسال یکبار در نیشابور برگزار خواهد شد.

این مقام مسوول در ادامه گفت: امیدواریم که با همکاری های صمیمانه دولت و بخش خصوصی و فراهم شدن امکانات و زیر ساخت ها بتوانیم در نوبت دوم یا سوم این جشنواره را به صورت بین المللی برگزار کنیم.

در پایان این مراسم ، مدعوین از وسایل و لوازم شخصی ، مجموعه ای از سازها ، هدایا ، مدال ها و تندیس ها و لوح های افتخار و عکس های استاد که در موزه استاد مشکاتیان به نمایش عموم گذارده شده بازدید کردند.

کاهش آمار طلاق در نیشابور

دادستان نیشابور از کاهش آمار طلاق در ۶ ماه گذشته خبر داد و ابراز امیدواری کرد این روند کاهشی کماکان ادامه یابد.

به گزارش خبرنگار « ایکاش» این مقام مسوول که در همایش خانه وخانواده سخن می گفت افزود:

با برگزاری کلاسهای متعدد برای خانم ها و آقایان در فرهنگسراها و خانه های فرهنگ و آموزشهای تخصصی زنان و شوهران توسط کارشناسان امر برای راههای کاهش استرس، اخلاق مکالمه ، حفظ احترام متقابل زن و شوهر، روشهای جلوگیری از عصبانیت ، و …… از آمار دعواهای خانوادگی کاسته شده و دادخواست های طلاق به نسبت سال قبل تقریبا نصف شده است.

دادستان نیشابور با موفق دانستن آموزشهای همسرداری و شیوه های مدیریت بحران در خانواده ، ابراز امیدواری کرد این روند مثبت ادامه یافته و به سمت صفر میل کند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.