اکبر ترکان: به زودی از یک فساد ده ها هزار میلیاردی پرده برداری می شود

اکبر ترکان: به زودی از یک فساد ده ها هزار میلیاردی پرده برداری می شود

اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور: می توانم به همه با سند و مدرک بگویم که انحلال سازمان برنامه و بودجه زمینه را برای برخی سودجویان فراهم کرد. نقطه آغاز فساد گسترده مالی -که بخشی از آن تحت عنوان ۳هزار میلیاردی و ۹هزار میلیاردی نام می برند- نبود نظام حساب و کتاب بود. حذف برنامه توسعه کشور و اینکه گفتند برنامه چهارم توسعه را خمیر کنند، یکی دیگر از جلوه های بی انضباطی مالی بوده است. در این درهم ریختگی و بی انضباطی است که همه اتفاقات رخ می دهد. اتفاقاتی که سرآغازی شد برای بروز فسادهای اقتصادی. باید بدانید فساد مالی کشور در این هشت سال آن طور که ما اطلاع داریم، بیش از این دو پرونده است بنابراین فساد مالی ریشه هایی داشته که باید در تصمیمات مدیران جستوجو کرد.

چرا به صراحت میگویید عمدی در کار بوده است؟

مجموع تخلفاتی که در ۸سال گذشته دیوان محاسبات از دولت گزارش کرده ده ها میلیارد دلار است؛ یعنی این روند با تغییر دولت ها از بین نرفته و هنوز افرادی که در جریان تخلفات حضور داشتند شاید در بدنه دولت کنونی حضور دارند. طبق شواهد ویژه خواری در برخی رده ها ریشه دوانده است و معتقدم با آمدن و رفتن یک دولت نمی توان امید داشت که این زنجیره کاملا قطع شود.

وقتی بحث از پرونده های فساد ده ها هزار میلیاردی می شود اگر کسی ساده لوح باشد، می گوید که این فسادها سازماندهی شده نیست؛ اتفاقی و گذراست. واقعیتش را بگویم معتقدم من نمی توانم تصور کنم که این حجم تخلف، برنامه ریزی شده نباشد.

هر پولی باید شناسنامه داشته باشد؛ پول بدون شناسنامه نباید جابه جا شود مثل اتومبیل که باید شناسنامه داشته باشد تا جابه جا شود. پول بدون شناسنامه، پول کثیف است و باید تحت تعقیب قرار بگیرد.

چون برخی از پرونده ها کامل نشده اند و مسئولیت اعلام این کار بر عهده معاون اول رئیس جمهور است فقط بدانید که بسیاری از پرونده ها برای اعلام در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت. فساد ۹هزار میلیاردی بخش کوچکی از یک فساد ده ها هزار میلیاردی بود که به زودی از آن پرده برداری می شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاه برای “اکبر ترکان: به زودی از یک فساد ده ها هزار میلیاردی پرده برداری می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.