ای کاش

512231_WVyNotFr

آن چه در این ستون می خوانید، آرزوها و تراوشات قوه تخیل یک قلم به دست است. کسی که آرزو می کند در راستای اعتلای ابرشهرش، روزی تیترهای این ستون، تیتر اصلی خبرهای واقعی باشد که بر صفحات نشریه نقش می بندد. چون آرزو بر جوانان عیب نیست، این ها را قلمی می کنیم و به امید تحقق شان می نشینیم.

آرزوی اول:

بزرگترین و مجهزترین بیمارستان تخصصی قلب خاورمیانه در نیشابور ساخته خواهد شد

به گزارش خبرنگار «ای کاش» این خبر هفته گذشته در حاشیه سفر پروفسور صادقی به نیشابور و دیدار با مسوولان نیشابور و استان اعلام شد.

این بیمارستان که بزرگترین و مجهزترین بیمارستان قلب ایران و خاورمیانه خواهد بود در منطقه سرولایت (زادگاه پروفسور صادقی) احداث می شود.

مدیر این پروژه که از ایرانیان مقیم خارج از کشور است به خبرنگار «ای کاش» گفت: این مجموعه بزرگ درمانی آموزشی که در نوع خود در خاورمیانه بی نظیر خواهد بود با همت پروفسور صادقی و با همیاری جمعی از خیرین ایرانی مقیم خارج از کشور طی سه سال آینده ساخته و به مردم شریف ایران تقدیم خواهد شد.

در همین راستا با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی مطالعات ساخت آزادراه نیشابور قوچان که مسیر دسترسی به این مجموعه درمانی را تسهیل خواهد کرد سرعت گرفته و وزارت راه قول داده به زودی فاز اجرایی این آزادراه را آغاز نموده و آن را همزمان با راه اندازی بیمارستان مورد بهره برداری قرار دهد.

ای کاش دوم:

در همایشی با عنوان «خدمت برای آبادانی نیشابور»

شهردار و مدیران رده اول شهرداری با مردم نیشابور پیمان بستند

روز گذشته فرهنگسرای سیمرغ نیشابور میزبان شهردارنیشابور، شهرداران مناطق ، مدیران رده ی یک شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر بود.

در این همایش که با عنوان «خدمت برای آبادانی نیشابور» نام گذاری و برگزار شده بود شهردار، شهرداران مناطق و مدیران شهرداری پیمان بستند که برای آبادانی شهر و خدمت به مردم شریف نیشابور از جان شان مایه گذاشته و در این راه اسیر سیاست زدگی و جناج گرایی نشوند.

با نزدیک شدن به سه ماهه پایانی سال و ایام انتخابات، شبهه ی سوء استفاده از امکانات و موقعیت های شهرداری به نفع جناح یا افراد خاص، مورد تردید صاحب نظران و مردم بود که با برگزاری این همایش و سوگند شهردار و مدیران شهرداری بر حفظ منافع مردم و پاسداری از اموال عمومی در مقابل زیاده خواهان امیدها را زنده کرده است.

در همین راستا شهردار نیشابور از رسانه ها، خصوصا نشریات محلی خواست چشم و گوش مردم باشند و هرکجا کاستی و نارسایی دیدند اعلام کنند و نگذراند منافع مردم مورد سوء استفاده قرار گیرد.

شهردار قول داد با متخلفین به طور قاطع برخورد خواهد کرد و از یک ریال اموال مردم نخواهد گذاشت.

ای کاش سوم:

کیوسک های مطبوعاتی در مناطق مختلف نیشابور نصب می شود!

به گزارش خبرنگار «ایکاش» رییس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری از ساخت و نصب تعداد قابل توجهی کیوسک در مناطق مختلف نیشابور خبر داد!

این مقام مسوول اولویت کاربری این کیوسک ها را فروش کتاب و مطبوعات اعلام کرد و گفت: با هماهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور مرکزی برای توزیع هماهنگ نشریات محلی در این کیوسک ها در نظر گرفتیم، همچنین برای ترویج فرهنگ مطالعه و آگاهی همه اقشار از اخبار شهر، در نظر است که با هزینه ی سازمان به تعداد مساوی از هریک از نشریات محلی خریداری و در ایستگاه های مطالعه در مناطق مختلف شهر و در کنار ایستگاه های اتوبوس قرار داده شود! در ایستگاه های مطالعه  نشریات محلی در قابهای مخصوص قرار گرفته و شهروندان می توانند در مدت انتظار در ایستگاه اتوبوس وقت شان را با خواندن اخبار و مطالب نشریات بگذرانند.

استقبال خوب خوانندگان خیام نامه از ستون «ایکاش»

نویسنده ی ستون خبرهای «ای کاش» درگفتگوی ویژه با خبرنگار « ای کاش» گفت: در چند هفته ی ای که از راه اندازی این ستون و چاپ خبرهایی با رویکرد مثبت اندیشی و القای احساس خوب و شیرین در میان خوانندگان می گذرد ما شاهد بازخوردهای خوب و جالبی از سوی شهروندان اهل مطالعه و خوانندگان خوب خیام نامه بوده ایم که باعث دلگرمی ما برای ادامه کار و افزایش انگیزه مان در نشاندن گل لبخند بر لب خوانندگان نشریه حتی برای چند ثانیه شده است.

اخبار ستون «ای کاش» که منعکس کننده ی «ای کاش» های ذهن بسیاری از ماست، ضمن تجسم و تصور آرمان شهری زیبا در ذهن مخاطب، تلنگری است به مسوولان برای توجه به خواسته ها و توقعات مردم و افزایش روند خدمت گزاری و ارتقاء سطح زندگی شهروندان.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.