این حرکت فرهنگی موجب تقویت نظام سلامت است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم و عکس سلامت در نیشابور:

این حرکت فرهنگی موجب تقویت نظام سلامت است

برگزاری موفق جشنواره ملی سلامت در نیشابور باعث شد تا دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تداوم این حرکت فرهنگی در سالهای آینده برای ارتقای سطح آگاهی عمومی و تقویت نظام سلامت شد.

دکتر هاشمی در پیامی برگزاری نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت در شهر فرهنگی و تاریخی نیشابور، را حاصل زحمات و ژرف اندیشی هنرمندان عکاس و فیلم ساز گرانقدر کشور دانسته و با انتقال مفاهیم علمی سلامت با زبانی ساده به عموم آحاد جامعه را نقطه شروعی برای تجمیع افکار و انرژی این قشر ارزشمند جامعه و اضافه نمودن آن به مجموعه نظام بهداشت و درمان کشور برای ارتقاء سطح آگاهی‌های اجتماعی دانسته بود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی نیشابور در پیرامون نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت گفت: ما از شهریور ماه ۹۳ مشغول برنامه ریزی حرکتی در سطح کشوری در زمینه برگزاری این جشنواره بودیم و با هماهنگی های لازم و همکاری صمیمانه وزارت بهداشت و درمان موفق شدیم این جشنواره را به ثمر برسانیم.

عظیمی نژاد با تشکر از دست اندرکاران و تیم اجرایی این جشنواره از هماهنگی استانداری خراسان رضوی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و شورای شهر نیشابور و همدلی سایر سازمان های دولتی و عمومی شهرستان سپاسگزاری نمود و اظهار امیدواری کرد جشنواره فیلم و عکس سلامت به یک حرکت مانا و مستمر ملی تبدیل شود.

مبدع برگزاری اولین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت در جمع خبرنگاران گفت: سازمانهای مختلف درصددند تا پیام خود را به دنیا از طرق مختلف برسانند و مهمترین وسیله ای که برای اطلاع رسانی کارآمد است، هنر می باشد.

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت هم در این خصوص اظها داشت: جشنواره فیلم و عکس سلامت نمود عینی واژه فرهنگ سلامت است.

داوودآبادی فراهانی افزود: تا کنون نیاز وافری به دبیرخانه کلی فرهنگ سلامت در کشور احساس می شد و برگزاری این جشنواره در دانشکده علوم پزشکی نیشابور نشان از تدبیر مسئولین دانشکده علوم پزشکی نیشابور دارد.

گفتنی است نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت از اول تا هفتم خرداد ماه ۹۴ به همت دانشکده علوم پزشکی نیشابور در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد .در این جشنواره داوران بین المللی فیلم و عکس ، به انتخاب فیلم و عکس های برگزیده پرداختند و استقبال هنرمندان از این جشنواره بسیار مطلوب گزارش شده است. به طوری که ۲۳۰ فیلم از ۲۰۴ هنرمند فیلم ساز و ۳۷۱۵ عکس۵۳۲ هنرمند عکاس به این جشنواره ارسال و داوری شدند.

به گفته ی مرتضی امین الرعایا، دبیر این جشنواره، در اختتامیه نخستین جشنواره فیلم و عکس سلامت در بخش عکاسی با نظر هیئت داوران احسان کمالی سید علی حسینی فر و نفر سوم : هادی آذر پور و نفر چهارم : جلال شمس آذران شناخته شدند .

در ادامه در بخش فیلم مستند، هیئت داوران فیلم های «هدیه ای به نام زندگی» از شرمین مجتهد زاده را به عنوان اثر برتر معرفی کرد و فیلم های «زخم» (سید مهدی موسوی) «الله یار» (احمد نیک فرجام) جوایز دوم و سوم را از آن خود کردند و «گیسوی آشفته زمین» (مهدی یارمحمدی) به عنوان اثر چهارم معرفی شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه همایش روز ملی خیام: برگزاری جشنواره ملی و فیلم عکس سلامت به میزبانی دانشکده علوم پزشکی نیشابور و از استقبال بی سابقه هنرمندان سراسر کشور بسیار خوشحال کننده است.

مروی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس و نماینده نیشابور در مجلس: ضمن تقدیر از ریاست دانشکده علوم پزشکی نیشابور به خاطر تلاش های صورت گرفته، اگر سلامت با مقوله فرهنگ عجین نشود نمی‌توانیم به اهداف ترسیم شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دست یابیم که این امر با توسعه آگاهی بخشی در حوزه سلامت میسر می باشد.

مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: اقدام دانشکده علوم پزشکی نیشابور به عنوان نهاد علمی و آموزشی برای برگزاری جشنواره فیلم و عکس سلامت، این دغدغه را در هنرمندان ایجاد می‌کند تا برای دوره‌های آتی این رویداد، با نگاه و شناخت دقیق‌تر به تولید آثار بپردازند و حرکت و جریانی را می‌تواند در ارتباط هنر و سلامت جامعه در دیار خیام و عطار، شفیعی کدکنی، پرویز مشکاتیان و … موجب شود.

مظفری، معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور: هنر به معنای عام، زبان گویای بسیاری از موضوعات می‌تواند باشد. آثار رسیده به جشنواره با توجه به دقت مسئولین آن در نحوه برگزاری و همچنین تبلیغات خوب آن در رسانه‌ها را خوب ارزیابی می‌کنم و از هنرمندان درخواست دارم که با تلاش خود و با بیان حرفه ‌ای، کشور و ما را در راه رسیدن به جامعه‌ای سالم یاری کنند.

سرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان: استقبال بی نظیر هنرمندان، عکاسان و فیلم سازان از این جشنواره در ابرشهر نیشابور شهر ادب و تاریخ را به فال نیک گرفته و نوید رویکردهای نوین و هدفدار در جشنواره های فرهنگی و هنری بویژه فیلم و عکس است. جشنواره فیلم و عکس سلامت نشان از درک بالای مدیران سلامت دارد.

دکتر میری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان: از برگزارکنندگان نخستین جشنواره فیلم و عکس سلامت در نیشابور قدردانی می کنم.

مارتین اشتایر (Martin Steyer) و مایکل هامان (Michael Hommon) از آلمان، اعضای هیأت داوران بخش فیلم: تا کنون در هیج جای دنیا جشنواره ای به نام فیلم و عکس سلامت ثبت نشده بود.

ایوبی، معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: بازدید از نمایشگاه عکس نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت را ضروی دانست و به اتفاق فرخنده کیش، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران از این جشنواره بازدید کرد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.