این جلسه، قرارگاه اقتصاد مقاومتی است

معاون استاندار و فرماندار نیشابور درجلسه ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان که با حضور کلیه اعضا، و نیز مدیرعامل خیام فولاد، مدیر مرکز جذب و خدمات سرمایه گذاری وکارگزار طرح تکاپو درمحل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید پس از شنیدن گزارش مدیرعامل خیام فولاد با ابراز خرسندی از فعالیت ها واقدامات این مجموعه صنعتی برضرورت تمهیدات لازم درزمینه برگزاری دوره های تخصصی اشتغال مستقیم تأکید و اظهار کرد: برگزاری دوره های آموزش تخصصی برای پرسنل علاوه برتضمین افزایش کیفیت باعث ارتقای بهره وری نیز می گردد.

مظفری با قول پیگیری تخصیص بخشی از ذخایر سنگ آهن موجود دراستان و موضوع آب مصرفی برای این مجتمع صنعتی با اشاره به مکان یابی و موقعیت بسیار خوب آن ادامه داد: باید ورای از مباحث اداری به این مسائل نگاه کنیم واز تمامی فرصت ها استفاده کنیم.

فرماندار با تاکید بر تحقق کامل اقتصاد مقاومتی خواستار تلاش برای رفع موانع و بهره مندی از ظرفیت ها شد و تصریح کرد: بحث گردشگری به ویژه «بوم گردی» علاوه بر ساماندهی ظرفیت های موجود، ظرفیت های بسیار زیادی را نیز فعال می کند.

وی با اشاره به ظرفیتها وقابلیت های ویژه این حوزه در شهر وروستاهای  شهرستان افزود: رونق گردشگری درنیشابور می تواند مکمل دیگر حوزه ها باشد واین جلسه را قرارگاه اقتصاد مقاومتی می دانیم تاتصمیمات اجرایی شوند .

وی پس از ارایه گزارش مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با تأکید بر توسعه کشت گلخانه ای و مبارزه بیولوژیک علیه آفات وبیماری ها گفت: باید به سمت تولید محصولات درفضاهای بسته برویم وبا تکمیل زیرساختهای گلخانه ای، توسعه سطح زیرکشت مکانیزه گندم، توسعه کشاورزی حفاظتی و نیز توسعه کشت ارقام هیبریدی علاوه برمهار بحران آب؛ عملکرد این محصولات را افزایش دهیم.

رئیس کارگروه آب، کشاورزی ومنابع طبییعی نیشابور همچنین اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی را در نیشابور به عنوان پایلوت طرح مورد اشاره قرارداد و بیان کرد:توجه به مبحث الگوی کشت مهم وضروری است وبه بحث کشاورزی باید به صورت جدی پرداخته شود ودراین زمینه توجه به صادرات حرفه ای هم مهم وضروری است به طوری که با تقویت مراکز صادراتی می توان به افزایش این روند کمک کرد.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه وفاینانس اجرای پتروشیمی نیشابور درسفر رئیس جمهور چین به ایران و نیز ثبت شرکت پتروشیمی نیشابور و پیگیری موضوع منطقه ویژه اقتصادی شهرستان  اظهار کرد: ازدیگر موضوعات مهم شهرستان مسئله منطقه ویژه است که اگر راه اندازی آن درشهرک صنعتی عطار تصویب شود از مزیت های خوب آن به عنوان یک ظرفیت افزوده استفاده خواهیم کرد.

فرماندار همچنین با اعلام امضا و ابلاغ اعتبار تجهیز افلاک نما بیان کرد: با تخصیص اعتباری برابر موجودی، این طرح برای خرید تجهیزات آماده است و به روزترین تجهیزات را خواهیم خرید که این مسأله تأثیر زیادی درتوسعه گردشگری خواهد داشت.

مظفری درپایان تأکید کرد: طرح های تأثیرگذار در زندگی روزمره مردم واشتغال زا باید مورد توجه بیشتر قرارگیرند.

درابتدای جلسه معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه پیشین این ستاد درخصوص اهمیت توجه به بحث اقتصاد وایجاد تحرک ورونق اقتصادی درکشوراظهارکرد: اولویت اصلی و اول امسال دولت رفع مشکلات اقتصادی است.

سعید شیبانی درادامه از مدیران وخبرنگاران واصحاب رسانه خواست تا با بیان عملکردهای دولت علاوه بر ترویج مشارکت، روحیه امید را میان مردم افزایش دهند تا زمینه همکاری بیشتری فراهم گردد.

وی با اشاره به راه اندازی سایت ثبت نام ازواحدهای متقاضی تسهیلات وثبت نام ۵۰ واحد تولیدی درتشریح بیشتر این اقدامات گفت: ازابتدای سال تا کنون، گفت: ستاد تسهیل موانع تولید چندین بار تشکیل جلسه داده ومشکلات شهرک های صنعتی و… را مورد بررسی قرار داده است.

وی هنر استفاده از ظرفیت های محلی وبومی شهرستان را از ملزومات اقتصاد مقاومتی  دانست و افزود:خوشبختانه در این بخش نیشابور از توانایی بالایی برخورداراست و مشارکت و همکاری تمامی دستگاه ها دراین زمینه ضروری است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.