انصاری راد: تفکر احمدی نژادی فساد آور است ; عملکرد دولت روحانی قابل دفاع است

 

19نماینده پیشین ادوار نیشابور در مجلس در گفتگویی با ایرنا در زمینه ی مبارزه با فساد عنوان کرد: دولت روحانی به نسبت از دولت قبل بسیار موفق تر عمل کرده است. میزان و نوع فساد در دولت احمدی نژاد سابقه نداشت و فکر نکنم چنین فسادی جز از طرز تفکری مثل احمدی نژاد ساخته باشد.

حسین انصاری راد تصریح کرد: این را با استناد به حرف صریح خود احمدی نژاد می گویم که می گفت: من این را قانون نمی دانم (مربوط به مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام) و یا گزارش های دیوان محاسبات که اعلام کرد احمدی نژاد در تمام طول مدت مسئولیت بیش از نصف بودجه را خارج از مصوبات مجلس مصرف کرده و نیز، شواهد قطعی بسیاری که از اینگونه رفتارهای دولت قبل وجود دارد.

وی اضافه کرد: البته فساد در کشور ریشه دار است و می توان آن را به دو عامل اساسی نسبت داد. یکی تبعیض بین افراد و جناح ها نسبت به پایگاه های قدرت قانونی و فیزیکی و نزدیکی یا دوری آن ها از مراکز قدرت و نهادهای موثر.

به اعتقاد رییس پیشین کمیسیون اصل نود مجلس، عامل دوم، نبودن جریان آزاد اطلاعات و محدودیت مطبوعات و همچنین محدویت تشکیلات نظارتی و به خصوص مجلس که باید بر تمام جریانات اداری کشور نظارت کند و حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را طبق نص صریح قانون دارد و از طریق کمیسیون اصل ۹۰ می تواند از تمام مسئولان حسابرسی و درباره عملکرد آنها اظهار نظر کند و نتیجه را هم به عموم مردم اطلاع دهد و به دادگاه انتظامی قضات برای رسیدگی بفرستد. سازمان بازرسی کل کشور نیز که بر حسن اجرای قانون نظارت دارد آنچنان که قانون گذار متوقع بوده است عمل نکرده است. بطور مثال، سازمان بازرسی کل کشور که یک نهاد رسمی بر اساس قانون اساسی است متاسفانه تا کنون محصول قابل رویتی عرضه نکرده است در حالیکه اگر درست و دقیق تر عمل می کرد نباید فسادی وجود می داشت.

این کنشگر سیاسی اصلاح طلب در خصوص عملکرد دولت روحانی معتقد است: عملکرد آقای روحانی با توجه به موانع موجود و آنچه که از دولت قبل تحویل گرفته است قابل دفاع است، هر چند می توانست خیلی بهتر از این هم باشد. تاکید می کنم که حتی با موانع موجود نیز می توانست خیلی بهتر از این باشد. ایشان در چارچوب همین محدودیت های فعلی نیز می توانست چنان بگوید و عمل کند که مردم آرامش و اطمینان بیشتری پیدا کنند. نباید این را نادیده گرفت که مردم مبانی فکری و اداری رئیس جمهور را درک می کنند و به آن اعتقاد دارند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.