انشعاب آب مشترک پرمصرف جمع شد

مسؤول دفتر وصول مطالبات شرکت آبفا گفت: ۶ انشعاب غیرمجاز و پرمصرف از ابتدای تیر ماه امسال تا کنون در نیشابورجمع‌آوری‌شده است.

سفیر خرقانی در گفت وگو با فارس گفت: پنج انشعاب غیرمجاز و یک مشترک پرمصرف از ابتدای تیرماه امسال تاکنون جمع‌آوری‌شده است.

وی افزود: سه رشته انشعاب غیرمجاز مربوط به چهار باغ در انتهای بلوار جمهوری اسلامی در محله شهر کهنه با حفاری توسط بیل مکانیکی از روی شبکه اصلی قطع شد.

مسؤول دفتر وصول مطالبات شرکت آبفای نیشابور گفت که این افراد ابتدا انشعاب مجاز خریده بودند، اما سپس از پشت کنتور که شماره نمی‌اندازد، انشعاب غیرمجاز را وصل کرده بودند.

خرقانی اضافه کرد: افراد متخلف توسط کارشناسان این شرکت در حضور کارشناس رسمی دادگستری و مأموران انتظامی تفهیم اتهام و برای پیگیری مراحل قضایی به دادگستری معرفی شدند.

وی ادامه داد: همچنین انشعاب آبِ ‌میوه‌ فروشی نبش خیابان ایثار نیز  به‌عنوان مشترک پرمصرف به دلیل توجه نکردن به تذکر چندباره مأموران آبفا به خاطر شستشوی آسفالت خیابان، به مدت ۴۸ ساعت قطع شده که پس از محاسبه جریمه توسط اداره مشترکان و پرداخت آن، دوباره وصل می‌شود.

وی یادآور شد: این اقدامات با حکم دادستانی مبنی بر پلمپ و قطع انشعاب های غیرمجاز متعلق به اشخاص حقوقی یا حقیقی انجام می‌شود.

خرقانی درخصوص نحوه محاسبه جریمه انشعابات غیرمجاز، بیان کرد: برابر با مساحت زمین فضای سبز یا باغ به ازای هر مترمربع، ۱٫۲ مترمکعب آب‌بها جریمه و محاسبه می‌شود که در صورت عدم پرداخت پرونده متخلف برای توقیف اموال مالک به اداره ثبت‌اسناد و املاک معرفی و درعین‌حال هزینه حفاری و اکیپ کارشناسی، دادگستری و انتظامی نیز گرفته می‌شود.

مسؤول دفتر وصول مطالبات شرکت آبفای نیشابور ضمن دعوت از مردم به‌منظور حفاظت از بیت‌المال، تأکید کرد: اطلاعات خود از انشعابات غیرمجاز را به شماره تلفن ۱۲۲ اطلاع دهند و تضمین می‌کنیم اطلاعات تماس‌گیرندگان محرمانه باقی می‌ماند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.