انتقاد شدید روزنامه ی «جمهوری اسلامی» از امامان جمعه

انتقاد شدید روزنامه ی «جمهوری اسلامی» از امامان جمعه: هشت سال مملکت را شخم زدند و سکوت کردید

متأسفانه بعضی از سخنرانی ها، پر هستند از تعریض، تحریک، روی اعصاب مردم راه رفتن، به اختلافات دامن زدن و از همه مهمتر، در جایگاه قاضی نشستن و حکم مجرمیت صادر کردن برای کسانی که هنوز قاضی پرونده حکمی درباره آنها صادر نکرده است.

این توصیه ها را در ماه رمضان و در خطبه های جمعه نیز می توان مطرح کرد، زیرا توصیه هائی منطبق بر حق، خالی از حب و بغض و همراه با پرهیز از مصداق مشخص هستند. اما هنگامی که توصیه ها از این ویژگی ها تهی می شوند و به تعریض های مصداقی آلوده می گردند، نه تنها از چارچوب اخلاق تجاوز می کنند و اثر خود را از دست می دهند، بلکه عکس العمل هائی از این قبیل را نیز پدید می آورند که چرا شما خواستار تسریع در محاکمه کسانی نمی شوید که اصل و اساس اختلاس های سه هزار میلیاردی و ۹ هزار میلیاردی و ۱۶ هزار میلیاردی بودند و ده ها مورد بی قانونی کرده اند و اقتصاد کشور را به افلاس کشانده اند و جامعه را دچار اختلاف و تهمت و دروغ و درگیری کرده اند و حتی مایل نیستند در جلسه دادگاه حاضر شوند و به سؤالات قاضی پاسخ بدهند؟!

چرا به قوه قضائیه برای برخورد با دانه درشت هائی که ۸ سال این مملکت را شخم زده اند کمک نمی کنید؟ چرا درباره دزدی های بزرگ و دزدان بزرگی که خزانه کشور را خالی و جیب های خود را پر کرده اند سکوت فرموده اید؟ از بزرگانی چون شما انتظار اینست. البته همین ها را هم در ماه مبارک رمضان از شما انتظار نداریم. اجازه بدهید لااقل این یک ماه، اعصاب مردم آرام باشد و به قرآن خواندن و دعا و روزه و نماز و راز و نیازهایشان برسند و شما نیز.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.