انتصاب نخستین مدیر زن در حوزه بهداشت و درمان

29خیام نامه – دکتر عصمت تقی آبادی به عنوان نخستین مدیر زن در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور، به سمت ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزه منصوب شد.

دکتر عصمت تقی آبادی فارغ التحصیل دانشگاه ایران در تهران و پزشک عمومی است که اخیرا به عنوان سرپرست بهداشت و درمان شهرستان فیروزه منصوب شده است، وی در کارنامه کاری خود حدود ۸ سال سابقه کاری به عنوان مسئول در دو مرکز بهداشتی درمانی رئیسی و خیام را دارد که در رابطه با وضعیت و برنامه های او برای بهداشت و درمان فیروزه گفت و گویی داشتیم .

عصمت تقی آبادی به خیام نامه گفت: شهرستان فیروزه در بخش بهداشت، هفت مرکز بهداشتی درمانی با ۱۷۰ پرسنل دارد، یکی از نیازهای اصلی شهرستان بیمارستان است، چرا که متاسفانه فیروزه بیمارستان ندارد، البته بناست بخش خصوصی بیمارستانی بسازد که توافقات آن انجام شده ولی هنوز به مرحله ساخت نرسیده است. این بیمارستان ۳۲ تختخوابی است که جدیدا وزارت بهداشت مجوز ۳۸ تخت را داده است.

وی در پاسخ به این که آیا پس از ساخت، این تعداد تخت جوابگوی نیاز شهرستان است یا خیر ، عنوان کرد: اگر خود جمعیت شهرستان فیروزه را فقط در نظر بگیریم فکر می کنم این تعداد کفایت کند و همین تعداد هم غنیمت است و حتی شاید بتوان باری هم از دوش نیشابور برداشت.

تقی آبادی درباره برنامه ها و کمبودها نیز اظهار کرد: در قالب طرح تحول سلامت چیزی که باید انجام شود، ارائه مراقبت های اولیه بهداشتی و درمانی به تمام روستائیان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و حاشیه شهرهاست که در حال حاضر نیز در فیروزه انجام می شود ولی خدمات باید طوری باشد که در نهایت مردم رضایت داشته باشند اما یکی از مشکلات که در این مدت کوتاه با آن مواجه بودم کمبود نیروی انسانی است که البته شاید در همه جای کشور این موضوع وجود داشته باشد.

سرپرست بهداشت و درمان شهرستان فیروزه افزود: شهرستان فیروزه ۱۲ تیم سلامت دارد که ۱۱ تای آن پزشک دارند، تیم های سلامت یک جمعیت خاصی را تحت پوشش دارند که طبق طرح در گرماب باید دو پزشک خدمت کنند ولی در حال حاضر فقط یک پزشک آنجا حضور دارد.

تقی آبادی در پاسخ به این که شاخص درصد مرگ و میر مادران باردار در شهرستان فیروزه به چه شکل است و این مهم در شهرستان چه وضعیتی دارد، گفت: این شاخص بسیار مهم است و درصد پیشرفت یک منطقه، شهر یا … را با آن می سنجند که البته اخیرا خوشبختانه در فیروزه چنین مواردی نبوده اما شهرستان فیروزه متخصص زنان ندارد و یکی از پیگیری های که در این ده روز انجام شده همین است تا بتوانیم در این شهرستان متخصص زنان نیز داشته باشیم، فیروزه در حال حاضر فقط دو متخصص داخلی و اطفال دارد که فقط ویزیت می شوند.

وی در پایان به نسبت محرومیت فیروزه نیز اشاره کرد و افزود: نسبت محرومیتی که برای فیروزه در نظر گرفته شده با آن چه واقعا هست، هم خوانی ندارد؛ یعنی این شهرستان محروم تر از چیزی است که گفته شده ولی این موردی است که در بلند مدت باید آن را پیگیری کنیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.