انتخاب روسای کمیسیون های شورای شهر , اعتراض برخی اعضا به نحوه انتخابات

 

آزاده مهدیار/ روسای کمیسیون های شورای شهر در پی ترکیب جدید هیئت رئیسه، همچون نمایندگان شورای شهر در سازمان ها و  ادارات، شکلی متفاوت از سال گذشته به خود گرفت، ترکیبی که به گفته برخی از اعضا، فاکتور مهمی مثل لحاظ تخصص در انتخابات اعضا در آن مغفول مانده است.

در انتخابات روسای کمیسیون ها که به طور معمول در کمیسیون مربوطه به صورت غیر علنی برگزار می شود، سکاکی در کمیسیون مالی، پارسا در کمیسیون خدمات، صائب نیا در کمیسیون فرهنگی، بلالی در کمیسیون بانوان، صالح آبادی در کمیسیون مشارکت ها، شریعتمداری در کمیسیون حقوقی و هوشمند در کمیسیون ورزش و جوانان به ریاست رسیدند.

اما انتخاب مسئول کمیسیون عمران هم مورد تعجب برخی از اعضا قرار گرفت و هم نحوه برگزاری انتخابات مورد اعتراض و شبهه اعضا بود. زمانی که نام حسینی قاضی به عنوان برنده انتخابات کمیسیون عمران برده شد، شریعتمداری در رابطه با نحوه برگزاری این انتخابات بیان کرد: برای کمیسیون عمران آقای اقبالی و آقای حسینی هر دو کاندیدا بودند که با حضور ده نفر در جلسه، آراء پنج به پنج شد، با انصراف آقای اقبالی، حسینی به عنوان مسئول کمیسیون پذیرفته شد در حالی که قانونا باید مجددا رای گیری می شد و آراء به نصف به علاوه یک می رسید و اما انتخابات روال درستی را طی نکرد.

همت آبادی نیز با اشاره به مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد عمران اقبالی و در حال حاضر محصل دوره دکتری با همین رشته و نیز سابقه کاری وی، افزود: من به طرفداری از کسی صحبت نمی کنم اما من از آقای حسینی خواهش کردم توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد و بحث تخصص را در نظر بگیرد.

وی ادامه داد: ریاست کمیسیون ها یا سازمان ها رتبه و مقام برای کسی نمی آورد، بیایید احساسی فکر نکنیم و از تخصص افراد در شورا استفاده کنیم.

با وجود اصرار سکاکی مبنی بر کمبود زمان جلسه و این گفته وی که «سایر کمیسیسون ها هم بر مبنای تخصص چیده نشده است.» اقبالی گفت: من درکمیسیون هم از آقای حسینی خواستم انصراف دهد، مردم به چشم و ابروی من که رای ندادند، به تخصص من رای دادند، من اصلا به خاطر تخصص م به شورا آمدم و الان واقعا متاسف ام.

سکاکی اضافه کرد: الان خوشبختانه همه چیز قانونمند شده، تکان بخوریم قانون رصد می کند، همین الان برگه های رای توزیع می شود و دوباره رای گیری می کنیم.

حسینی که قاطعانه گفت: من انصراف نمی دهم.  به خواسته اعضا اقبالی و حسینی به بیرون از جلسه رفتند تا صحبت کنند و پس از بازگشت مقرر شد در کمیسیون قضیه مطرح و دوباره تصمیم گیری شود. شریعتمداری اصرار ورزید که پس اعلام کنید انتخابات قبلی باطل است و رئیس کمیسیون عمران هفته آینده معلوم می شود. سکاکی هم گفت: فعلا کمیسیون عمران رئیس ندارد.

مورد دیگری که شکاف میان دو گروه شورا را بیشتر نمایان ساخت، موضوع حق الزحمه ۴۰۰ میلیون تومانی کارگزار ترمینال جدید روستایی بود که همت آبادی به مطرح شدن آن معترض بود. وی گفت: این نامه خطاب به شهرداری نوشته شده و رونوشت آن به شورا آمده، هنوز آقای مسلمی به آن پاسخی نداده است اما در شورا در مورد آن صحبت و تصمیم گیری می شود.

هوشمند خطاب به همت آبادی گفت: تذکر شما وارد نیست، این طبیعی است که ما در مورد آن صحبت کنیم اما طوری صحبت می کنید که انگار تخلفی صورت گرفته است.

همت آبادی پاسخ داد: مدت طولانی در کمیسیون مالی در مورد آن صحبت شد الان هم می خواهید وقت جلسه را بگیرید، بگذارید ببینیم نظر شهردار که خطاب اصلی نامه است، چیست.

سکاکی گفت: از این وقت ها از شورا در نامه های بیخود زیاد گرفته شده!

در نهایت با نظر همت آبادی موافقت شد.

در ادامه تعیین تکلیف زمین و ساختمان قبلی ترمینال مورد بحث قرار گرفت و صالح آبادی گفت: باید سریع تر فکری بکنیم و اگر نه زمین آن صاحب پیدا می کند! و سایر اعضا نیز با تاکید بر این که اگر سریع تر تعیین تکلیف نشود، به مکان نادرستی تبدیل می شود، درخواست کردند به سازمان مربوطه جهت ارائه طرح مناسب از جمله بوستان و فرهنگسرا ارجاع داده شود.

همچنین درخواست کمک صد میلیون تومانی شورا و شهرداری به نمایشگاه بین المللی کتاب که برای اولین بار از مشهد به نیشابور منتقل شده است و تاریخ برپایی آن نهم تا چهاردهم آبان است، مورد بحث قرار گرفت و صالح آبادی گفت: در جلسه هماهنگی نمایشگاه همه کمیته ها را تعیین کرده اند و بریده و دوخته اند، به شورا هم گفته اند فقط پول بده! در این مورد هم مقرر شد موضوع برای بررسی بیشتر به کمیسیون مالی ارجاع داده شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.