امام جمعه نیشابور

امام جمعه نیشابور: فیلترینگ را قرآن
مطرح کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس، امام جمعه نیشابور در نماز جمعه این شهر اظهار کرد: امروز یکی از مشکلات جامعه مشکلی است که در تولید نسل داریم، ما دچار رشد منفی جمعیت شده‌ایم، البته این مشکل را اکثر کشورهای دنیا دچار هستند و برای افزایش جمعیت مشوق‌هایی گذاشته‌اند.

مقری موذن اظهار کرد: از جمله دغدغه‌های مقام معظم رهبری که در این ماه‌های اخیر هم بر روی آن تاکید داشتند، مسائل فرهنگی است.

وی با بیان اینکه اگر فرهنگ جامعه را با زور نشود درست کرد، با رها کردن هم درست نمی‌شود، اظهار کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای هرج و مرج جنسی به مردم یاد می‌دهند، حتی آنها در حال عادی‌سازی رابطه جنسی با محارم هستند.

مقری موذن با اشاره به آیات قرآن با این مضمون که به زنان و مردان با ایمان بگو چشمان خود را از حرام فرو بندند، اظهار کرد: این یعنی همان فیلترینگ که قرآن آن را مطرح می‌کند.

وی افزود: وقتی مقام معظم رهبری فرمودند، فتنه خط قرمز نظام است و نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کردند یعنی بعضی اهالی فتنه در برخی پست‌ها به کار گرفته می‌شوند که ایشان نگرانند و تذکر می‌دهند.

خاتمی نمونه بارز اصلاحطلبی است

بهار نیوز: حسین انصاری‌راد گفت: من از سال‌های پیش گفته‌ام که عرض و طول اصلاح‌طلبی به اندازه عرض و طول همه کشور است. وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبان از پایگاه وسیع اجتماعی برخودار هستند، تصریح کرد: مسائلی چون اخلاق، فرهنگ، عشق و علاقه و ایمان به اسلام و کشور و مصالح ملت از شاخصه‌های اصلاح‌طلبی است که بسیاری از اصلاح‌طلبان مصادیق این شاخصه‌ها هستند و نمونه بارز آن را می‌توان آقای خاتمی دانست. انصاری‌راد خاطر نشان کرد: انتخابات ۲۴ خرداد نشان داد که اصلاح‌طلبی کاربرد موثر و مهمی دارد و می‌تواند نقش مهمی در کشور ایفا کند.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ششم تاکید کرد: اصلاح‌طلبان به این رسیده‌اند که با یکدیگر متحد باشند و اختلافات را کنار بگذارند و یکسره در جهت اجرای قانون اساسی، آزادی انتخابات و تشکیل مجلسی که نماینده همه ملت باشد، حرکت کنند.

وی ابراز داشت: مهمترین آسیب و خطری که اصلاحات با آن روبروست، قدرت قاهر‌ه‌ای است که مقابل اصلاحات ایستاده و از همه امکاناتی برخودار است بجز تفکر اصلاح‌طلبی. این فعال سیاسی افزود: من به شدت دوست دارم و مایل هستم که اصولگرایان نیز متحد شوند و در یک حزب واحد در انتخاباتی آزاد شرکت کنند و ایده‌ها، آرمان‌ها و اهداف خود را به ملت ارائه کنند و اگر موفق از صندوق‌های رای بیرون بیایند، من اولین کس خواهم بود که به آنها تبریک خواهم گرفت و درخدمت‌شان خواهم بود.

کسانی که با دولت نیستند هنوز در مسند
امور قرار دارند

مسئول ستاد اصلاح طلبان دکتر روحانی در نیشابور در گفت‌وگو با ایسنا تصریح کرد: با وجود این که یک سال از عمر دولت تدبیر و امید می‌گذرد ولی در استان خراسان رضوی هنوز دولت مستقر نشده است و ما شاهد جابجایی بودیم نه تغییرات؛ در صورتی که مردم رای به تغییر داده‌اند.

مجتبی رجب پور عنوان کرد: در شهرستان‌هایی مثل نیشابور نمایندگان حکومت می‌کنند، ما نمی‌گوییم دولت بنای تقابل با مجلس داشته باشد بلکه یکی از مشخصه‌های این دولت این است که تعامل داشته باشد ولی مبنای تعامل را نباید بر دخالت بگذاریم.

وی گفت: شهرستان نیشابور یک قطب فرهنگی و البته صنعتی است در همین دو حوزه حدود ۴ سال است که اداره صنعت و معدن رئیس ندارد و با سرپرست اداره می‌شود، این شهر یک شهر فرهنگی است ولی هنوز اداره فرهنگ و ارشاد ما بعد از حدود ۴ سال با سرپرست اداره شده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.