افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت بیمارستان های نیشابور در ۴ سال

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: در شهرستان نیشابور تا پایان سال ۹۲ فقط ۳۲۹ تخت فعال بیمارستانی دولتی وجود داشته یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت ۰٫۶ تخت بیمارستانی بوده و این تعداد تخت فقط کفایت یک سوم جمعیت نیشابور را می کرده است.در حالی که استاندارد کشوری در همان سال ۱٫۷ بود.

دکتر عظیمی نژاد افزود: طی سه سال گذشته تلاش های فراوانی صورت گرفت تا این تعداد تخت افزایش یابد . نتیجه این فعالیت ها ، ساختمان هایی است که مردم نیشابور شاهد ساخت و ساز آنها در دو بیمارستان حکیم و ۲۲ بهمن بوده و در حال حاضر هستند و انتظار می رود با پایان عملیات ساختمانی در سال ۱۳۹۶، تعداد تخت بیمارستانی به ۵۰۴ تخت افزایش یابد تا قسمتی از کمبودهای موجود مرتفع گردد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور بیان داشت : وقتی می گوئیم ۱۱۵ تخت بیمارستانی به مجموع تخت های بیمارستانی شهر اضافه شده است برای بعضی از افراد این تصور پیش می آید که ما ۱۱۵ دستگاه تخت خریده ایم و در بیمارستانها قرار داده ایم در حالی که واقعیت این است که برای ایجاد هر تخت بیمارستانی باید فضایی ساخته شود، تجهیزات جانبی خریداری شود، نیروی انسانی اعم از پزشک، پرستار، خدمات و… به کار گیری شود با این حساب ایجاد هر تخت بیمارستانی حدود ده ها میلیون برای دانشکده هزینه داشته و در مجموع در طی سال های مذکور حدود ۶۰۰ میلیارد ریال برای توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی اعتبار جذب شده است.

وی یادآور شد : در سال ۱۳۹۵ با توجه با اقدامات انجام شده برای گسترش فضاهای بهداشتی و درمانی ، حدود ۵۰۰ نفر نیروی جدید در دانشکده علوم پزشکی استخدام شده اند.

عظیمی نژاد اظهار نمود: احداث ساختمان بیمارستان سوم که در انتهای بلوار دانش (شهرک بسیج) از بهمن ۹۴ پس از تلاش های فراوان آغاز گردیده، با ۱۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

وی افزود: با اقدامات انجام شده، امیدواریم عملیات ساختمانی بیمارستان سوم در سال ۹۷ به اتمام برسد که با اتمام عملیات ساختمانی بیمارستان سوم ۱۷۵ تخت به تختهای بیمارستانی نیشابور اضافه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.