افزایش متوسط بارش ها در نیشابور و کاهش آن نسبت به سال گذشته  

 

81811775-70254463خیام نامه- میزان بارش های امسال در  نیشابور از سال قبل کمتر و از میانگین دراز مدت بیشتر بوده است.

رییس اداره هواشناسی شهرستان نیشابور، گفت: میزان بارش سال زراعی جاری تا مورخ۷ بهمن۹۴ امسال ۸۹٫۲ میلیمتر بود که در سال گذشته در مدت مشابه ۱۰۰میلیمتر و آمار دراز مدت در این مدت ۷۹٫۷ میلیمتر بوده است، در نتیجه بر اساس این آمار بارش امسال از سال قبل کمتر و از میانگین دراز مدت بیشتر بوده است.

مهدی بلوکی، معاون مدیر کل و رییس اداره هواشناسی شهرستان نیشابور، در گفت و گو با «خیام نامه» افزود: بارش های اخیر باران از صبح یکشنبه ۴ بهمن ۹۴ در نیشابور آغاز شده بود و تا صبح جمعه به تناوب ادامه خواهد داشت. از جمعه نهم بهمن به مدت یک هفته هوا صاف تا کمی ابری و حداقل دما ۴ درجه خواهد بود و از جمعه تا چهارشنبه هفته ی پیش رو، به تدریج از برودت هوا کاسته خواهد شد.

وی درباره زمان بارش ها و وضعیت آن در دی ماه افزود: زمان بارش ها از ابتدای سال زراعی جاری نرمال بوده ولی با توجه به جوسازی وزارت نیرو در مورد بارش های سنگین و سرماهای شدید ناشی از النینو، مردم توقع وقوع وضعیتی متفاوت را داشتند؛ این در حالی است که سازمان هواشناسی از ابتدا اعلام کرده بود امسال دما از نیمه دی به بعد بیشتر از نرمال و بارش نیز معمول و نرمال است.

بلوکی بیان کرد: میانگین دما  از ابتدای سال زراعی جاری تا مورخ۷  بهمن۹٫۲درجه بود؛ میانگین دمای هوا در  سال قبل۹٫۹ درجه و در دراز مدت۸٫۴ درجه بوده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.