افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت، غیرمنطقی است

نماینده نیشابور و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است با ورود خودروسازان جهانی به بازار خودروهای داخلی رقابت در بازار آزاد باید تعیین کننده قیمت باشد.

حمید گرمابی در گفتگویی با خبرنگاران با اشاره به مصوبه شورای رقابت برای افزایش قیمت خودروهای داخلی گفت: البته افزایش قیمت خودرو بدون افزایش کیفیت و صرفا توجه به مسائلی چون نرخ تورم نمی تواند روند قابل قبولی در وضعیت کنونی بازار خودرو باشد.

وی با اشاره به اینکه قیمت خودرو داخلی در کشور بیش از توان متوسط جامعه شده است، افزود : بازار کنونی خودرو نمی تواند بیش از این افزایش قیمت ها را با توجه به روند کیفی سازی و میزان امکانات و آپشن های محصولات قبول کند.

وی با توجه به لزوم خروج شورای رقابت از موضوع قیمت خودروهای داخلی افزود: با ورود خودروسازان خارجی به بازار خودروهای داخلی و گسترش همکاری ها و تولیدات جدید، قطعا رقابت در بازار آزاد است که باید تعیین کننده قیمت باشد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس با اشاره به این که رقابت سالم در بازار آزاد باید تعیین کننده قیمت خودروهای داخلی باشد، تصریح کرد:  امروز افزایش قیمت با جریان کنونی کیفی سازی خودروهای داخلی، امکان رقابت و بازار فروش را از خودروسازان داخلی می گیرد.

گرمابی ضمن اشاره به نقش ارتباط با خودروسازان خارجی در ارتقای کیفی خودروهای داخلی، افزود :  البته در جریان گسترش همکاری با خودروسازان خارجی، باید تولیدات قدیمی خودروسازان متوقف و کیفیت برخی دیگر محصولات موجود در خطوط تولید نیز ارتقا یابد.

وی با تاکید براینکه باید الگوهای جدید طراحی، جایگزین خودروهای قدیمی شود، تصریح کرد : در صورتی که خودروسازان اراده ای برای افزایش کیفیت و تولید مدل های جدید داشته باشند ، بازار داخلی را در اختیار خواهند گرفت.

وی همچنین به سهم خودروهای چینی در بازار خودرو ایران پرداخت و گفت:  هر چند این خودروها از کیفیت قابل دفاعی برخوردار نیستند، اما به دلیل قیمت مناسب و تنوع محصولات سهم زیادی از بازار کشور را به خود اختصاص داده اند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.