افزایش عوارض دست شورا نیست، به موجب قانون است

در جلسه شورای شهر عنوان شد:

افزایش عوارض دست شورا نیست، به موجب قانون است

تحقیق و تفحص شورا در امور شهرداری

آزاده مهدیار– این روزها افزایش نرخ عوارض نوسازی شهرداری که با اعتراض برخی شهروندان هم رو به رو شده است و وجود پاره ای خطاها در محاسبات برخی قبوض واکنش شوراییان را در پی داشته است.

روز سه شنبه گذشته در جلسه علنی شورا صالح آبادی، رییس شورا با بیان این که این افزایش طبق ماده ۶۴ قانون انجام شده و در اختیار دولت است، شورا را در این افزایش نرخ بی تقصیر اعلام کرد و تصریح کرد: این افزایش درصد سراسری است، در حالی که قیمت تمام شده ساختمان در شهری مثل نیشابور با تهران بسیار متفاوت است.

وی افزود: نماینده ما آقای اقبالی به همراه نمایندگان کل کشور نسبت به اعتراض به این طرح اقدام کرده است و ما معتقدیم دولت آن را تعدیل خواهد کرد.

در نهایت این موضوع به رای اعضا گذاشته شد و با رای اعضا مقرر شد به متن قانون و مانند سابق عمل شود در عین حال نسبت به بررسی قبوض و از بین بردم خطاهای آن اقدام گردد. این در حالی بود که پیشنهاد اقبالی مبنی بر استفاده از اختیارات شورا جهت کاهش درصدی این عوارض برای کاهش فشار بر مردم با استقبال اعضا مواجه نشد.

اعضای شورا همچنین در اقدامی کم سابقه ۵ نماینده جهت تحقیق و تفحص در امور مختلف شهرداری انتخاب کردند: شاملی نماینده شورا در تحقیق و تفحص در واحدهای ممیزی، پارسا جهت تحقیق و تفحص نسبت به روند کمیسیون ماده صد، جدی جهت تمام موارد مربوط به نیروی انسانی، و هوشمند برای تحقیق و تفحص در طرح تفصیلی شهر . همچنین جهت تحقیق و تفحص در کلیه قراردادها، مناقصه ها و مزایده های شهرداری هوشمند و حسینی به عنوان نماینده شورا انتخاب شدند.

در حاشیه گفت و گوهای این جلسه هوشمند، از هوداران دولت احمدی نژاد، در اظهار نظری کنایه آمیز پیرامون افزایش عوارض گفت: کلید دولت تدبیر و امید اینجا شکسته است، که اقبالی در واکنش پاسخ می گوید: نه، کلیدش دست آقای احمدی نژاد افتاده است، که هوشمند مجدد در اظهار نظری عجیب پاسخ می دهد: اگر کلید دست احمدی نژاد بود که وضع ما این نبود!

جلسه هفتگی شورای شهر به رسم معمول با تاخیر نیم ساعته آغاز شد و حتی برخی از اعضا به جای حضور در جلسه، اقدام به پاسخگویی به شهروندان حاضر در مقابل شورا نموده بودند که با واکنش رئیس شورا مواجه شد که اظهار داشت: این ها روز مقرر برای پاسخ به ارباب رجوع نمی آیند، آن وقت الان که باید نامه های مردم را بررسی کنیم، دارند ارباب رجوع پاسخ می دهند!

نویسنده :آزاده مهدیار

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاه برای “افزایش عوارض دست شورا نیست، به موجب قانون است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.