افتتاح جاده فیروزه-نیشابور پس از ۱۲ سال

20160818114106830استاندار: دولت یازدهم وارث کلنگ زنی های تبلیغاتی و رها شده بود

گاز به شش روستای دیگر شهرستان فیروزه هم رسید

آزاده مهدیار/ افتتاح جاده فروزه-نیشابور، جاده ای که به دلیل تصادفات مکرر حاصل از عدم استانداردهای کافی به «جاده مرگ» شهره شده بود، با حضور استاندار خراسان رضوی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین و اصحاب رسانه انجام شد.

استاندار خراسان رضوی، دقایقی پس از بریدن روبان افتتاح در محل تقاطع جاده فولاد، از طریق همین جاده راهی شهر فیروزه  شد تا در شورای اداری آن شهرستان شرکت کند.

علیرضا رشیدیان، در این جلسه با بیان این که مدیریت جهادی غیر از همین فعالیت هایی که مسئولین شهرستان فیروزه انجام داده اند نیست، افزود: اما نباید غرّه شد چراکه کارهای نکرده مان نیز زیاد است.

رشیدیان با اشاره به رکود و کاهش درآمد دولت افزود: انقلاب به ما یاد داد هیچ وقت پشت «درهای نمی توانیم» نمانیم، کارهای مثبتی در حوزه گازرسانی و آب استان انجام شده است. وی با بیانی طنزآمیز ادامه داد: گرچه در حوزه بدهکاری به پیمانکاران هم جزو شاگرد اول ها بوده ایم.

وی هزینه و تلاش در جهت آبیاری به روش مکانیزه را ضروری دانست و تصریح کرد: روی آوردن به این روش ها لوکس و فانتزی نیست، باید کمبود آب را بپذیریم. باید نگران تولید مواد غذایی مان و نگران آینده فرزندان مان باشیم.

استاندار افزود: باید توجه داشت هر عملی که تاکید بر مردمی بودن نداشته باشد محکوم به کُندی و شکست است، باید برای ظرفیت سازی جهت  به صحنه آوردن مردم تلاش کرد.

رشیدیان با برشمردن ظرفیت های معدنی، دامی، کشاورزی و صنعتی شهرستان، اکتفا به بودجه دولتی را اشتباه قلمداد کرد و جذب سرمایه گذار را از وظایف مدیران برشمرد.

وی در ادامه نیز با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، اظهار داشت: رقابت های جناحی و سیاسی صِرف، مردم را ناامید می کند. حواس مان باشد در جهت رقابت های انتخاباتی، «کرده»ی افراد را ناکرده نکنیم.

وی در عین حال تاکید کرد که باید از نقد استقبال می کنیم. چرا که اگر در جامعه انتقاد نباشد محکوم به مرگ و تبدیل شدن به مُرداب هستیم، اما در تبلیغات انتخاباتی از تخریب بپرهیزیم.

استاندار به سیاست خارجی دولت هم اشاراتی داشت و بیان کرد: در این حوزه برخی نگاه ها به برجام متاسفانه به شدت سیاسی بود، در حالی که برجام نقطه قوت کشور ما بود و به دنیا نشان دادیم اهل مذاکره و منطق ایم و در احقاق حق مان هم منطق غالب است. فرزندان انقلابی کشور توانستند بند ۱۲ اقصاد مقاومتی در خصوص «برداشتن محدودیت های خارجی در حوزه اقتصادی» را اجرایی کنند. این عبور از تهدیدها و محدودیت را نه باید آنقدر بزرگ کنیم که مسائل دیگر را نادیده بگیریم و نه آنقدر کوچک جلوه دهیم که به کسانی ظلم شود که این موفقیت را کسب کرده اند.

رشیدیان با بیان این که باید به صادرات توجه ویژه داشت، تصریح کرد: باید سهم بیشتری در بازار جهانی و منطقه ای برای تولیدات داخلی به دست آورد، این ظرفیت رقابت وجود دارد.

وی افزود: دولت یازدهم وارث پروژه های نیمه کاره زیادی بود، کلنگ زنی های تبلیغاتی که رها شده بود، زیاد است و دولت در جهت واگذاری و تکمیل این پروژه ها به بخش خصوصی تلاش می کند.

در ادامه جلسه شورای اداری حمید گرمابی، نماینده مردم در مجلس، ضمن قدردانی از استاندار به دلیل بازدید مستمر از شهرستان ها و در جریان قرار مستقیم گرفتن امور، مشکلات شهرستان فیروزه را برشمرد .

به گفته گرمابی مهم ترین مشکلات شهرستان فیروزه عبارت اند از: حادثه خیزی تقاطع شرکت فولاد و نیاز به ساخت پُل در این تقاطع، عدم وجود کنارگذر در همت آباد و فیروزه، عدم آسفالت مناسب در سه روستای تابعه، ساختمان نیمه کاره فرمانداری شهرستان، نیاز به خودرو مکانیزه جهت اقدامات عمرانی، نیاز به جذب سرمایه گذار در شهرک تازه تاسیس کمال، مشکلات مالی جدی فیروزه و همت آباد، لزوم لوله گذاری آب و آبیاری مکانیزه در حوزه روستایی، شاخص های پایین بهداشت از جمله نبود بیمارستان.

وی از پیگیری نمایندگان نیشابور و فیروزه در مجلس برای فراهم کردن زمینه های حل این مشکل و کمک به مسئولان اجرایی با استفاده از ظرفیت های قانونی نمایندگان مجلس خبر داد.

فرماندار شهرستان فیروزه نیز خطاب به استاندار و با اشاره به سفر دو سال گذشته وی به این شهرستان، اظهار داشت: در آن سفر ما از مشکلات و کمبودها گفتیم و خوشحال ام که امروز با حمایت های شما و کمک های دولت بخشی از این مشکلات مرتفع شده است.

صالحی آسفالت جاده فیروزه-نیشابور را که به گفته وی ۱۲ سال رها شده بود را از اقدامات مثبت در حوزه مسئولیت خویش خواند و افزود: پیشرفت خوبی در راه اندازی اولین پست توزیع برق شهرستان، ۷۰ کیلومتر روکش راه روستایی در یک سال و نیم گذشته و آغاز گازرسانی به ۱۳ روستا داشته ایم که ۶ روستا در حال حاضر گاز دار شده اند.

فرماندار فیروزه از کلنگ زنی بیمارستان دولتی ۳۸ تخت خوابی و راه اندازی ۳ مرکز درمانی با پیشرفت ۸۰ درصد، اختصاص یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان برای تجهیز آب شُرب شهرستان و ایجاد واحد تولید تمام اتوماتیک ساخت پَنل های خورشیدی با ظرفیت تولید سیصد هزار پنل در سال خبر داد.

صالحی افزود:برای احداث ایستگاه متمرکز راه آهن با سالن انتظار در فیروزه تا کنون ۶ میلیارد هزینه شده است.

صالحی با اشاره به این که آنچه برای ما مهم است شفافیت و راستگویی این دولت است، افزود: ما هم همواره سعی کرده ایم گزارش های شفاف از عملکردمان ارائه دهیم و علی رغم محدودیت های مالی مدعی هستیم که عملکرد چند برابری داشته ایم و سعی شده فضای شهرستان به سمت تعامل پیش رود.

پس از جلسه شورای اداری، دیدار با مردم روستای گرماب و نیز بازدید از روستای بحرود از جمله روستاهایی که دارای گاز شدند در دستور کار استاندار و مقامات استانی و شهرستانی قرار گرفت.

گفتنی است در این سفر از گاز رسانی به شش روستای معتمدیه، بحرود، حسین آباد کمال، جلال آباد گلستان، سوییان، عبدل آباد بهره برداری شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.