اعزام بیمار از نیشابور به شهرهای مجاور برای ما تلخ است

اعزام بیمار از نیشابور به شهرهای مجاور برای ما تلخ است

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور در جمع هیئت مدیره خیرین سلامت نیشابور گفت: اعزام مردم نیشابور به جهت درمان به شهرهای مجاور برای ما تلخ است.

دکتر عظیمی نژاد افزود: برابر استاندارد ها، به ازای هر ۲۰۰ هزار نفر نیاز به یک دستگاه آنژیوگرافی است که تا الآن نیشابور از داشتن آن محروم بوده است و با پیگیری مستقیم مستمر با وزیر محترم بهداشت، توانستیم موافقت و دستور ایشان برای خرید دستگاه ۵۰ میلیارد ریالی آنژیوگرافی را کسب نماییم که تازمان تکمیل ساختمان آن به کمک یکی از خیرین شهرستان، آن دستگاه نیز به نیشابور خواهد رسید و بیماران می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.

وی بیان داشت: طبق آمارها روزانه ۱۰ الی ۱۵ نفر از نیشابور برای استفاده از این دستگاه به شهرهای مجاور اعزام می‌شوند.

دکتر عظیمی‌نژاد افزود: مردم نیشابور اگر در بخش بهداشت و درمان چه سرمایه‌گذاری و چه‌کار خیر انجام دهند، هم به نفع خودشان است و هم به نفع باقی مردم، اگرچه سرمایه‌گذاری در بخش سلامت دارای توجیه اقتصادی است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این طرح‌هاهمه‌جانبه حمایت خواهد کرد.

پیش از این معاون درمان دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفته بود: در فعالیت های مربوط به حوزه درمان شهرستان، تمام تلاش خود را کرده‌ایم و موفقیت‌های بزرگی کسب کرده‌ایم ولی در بخش زیرساخت این برای ما بسیار آزاردهنده است که نمی‌توانیم خدمات لازم را مهیا کنیم.

دکتر علی اصغر راستگو در دیدار با امام جمعه شهرستان، با اشاره به اینکه مردم ترجیح می‌دهند کار درمانی آن‌ها در نیشابور انجام شود خاطرنشان کرد: به نظر من کاری که آستان قدس در ساخت بیمارستان رضوی در مشهد کرد یکی از افتخارات نظام است و باید با هماهنگی‌ها با مسئولین این نهاد، چنین کاری را برای نیشابور تهیه و تدارک ببینیم.

وی با اشاره به برخی تنگ‌نظری‌ها خاطرنشان کرد: مسائل پزشکی به یک نگاه گسترده نیاز دارد و به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها، مشکلاتی درگذشته برای شهرستان ایجادشده بود.

وی با اشاره به این که در بحث درمان ثانیه‌ها مهم است بیان کرد: در ماه‌های گذشته ما مجبور به اعزام بیماران مسموم خود به مشهد بودیم ولی با حضور متخصصین در بیمارستان‌های دولتی در ماه گذشته از ۱۲ مسموم، فقط یک نفر به مشهد اعزام‌شده است و باقی در نیشابور مشکل شان حل‌شده است که این باعث خوشحالی ماست.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.