اعتراف در مراسم بزرگداشت  ۹ دی در نیشابور: از سخنرانی برای پیروزی احمدی نژاد تا  سخنرانی  شهر به شهر علیه او!

 

 

IMG12473405نهم دی ماه امسال، رئیس بسیج اساتید کشور مهمان بسیج شهرستان بود. وی درمراسم ۹دی نیشابورعلاوه بر انتقادات جدی به تمام دولت های حاکم پس از جنگ، سخنانی بیان کرد که رنگ و بویی از انتخابات آینده هم چاشنی آن بود. مراسمی که بیش از آن که به بازخوانی حوادث سال ۸۸ بپردازد، شبیه به میتینگ سیاسی یک جریان خاص بود .  به روال معمول سخنرانی های اصول گرایان در ماه های اخیر، در این برنامه نیز در سردرگمی توجیه حمایت های اشتباه خود از رئیس جمهور سابق و پاک کردن دامن خود از اشتباهات آن دولت ، درماندگی آشکارخود را به مخاطبان نشان دادند.

در مراسمی که در مسجد امام حسین (ع) برگزار شد، رئیس بسیج اساتید کشور با بیان این که فلسفه حاکمیت اسلامی اخلاق است، اظهار کرد: مهم ترین قربانی انتخابات ۸۸ اخلاق بود. چرا باید کسی که می خواهد به عنوان رئیس جمهور خدمت گزاری کند، دعوا کند و یقه بگیرد؟

عباس نصیری فرد با بیان این که از ۲۸ مورد تحریمی که در کشور بود تنها ۵ مورد آن با توافق هسته ای برداشته شد، افزود: برخی از این تحریم ها برای بحث حقوق بشر بود آن هم به این معنا که همجنس بازی و وهابیت آزاد باشد و حماس و حزب ا… تروریست باشند و ۹ مورد از این تحریم ها به خاطر فتنه بود چرا که می گفتند دموکراسی در ایران از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه آقای موسوی ۱۲ مورد تخلف انتخاباتی را به شورای نگهبان ارائه کرد، افزود: مورد اول آن این بود که چرا یک آقایی در مسجد حضرت ابوالفضل شهرکرد با یک شناسنامه دو بار رأی داده است؟

نصیری فرد ادامه داد: در انتخابات ۸۸ هم مقام رهبری گفتند اگر بپذیریم که تقلب شده است، که البته نشده بود، ولی اگر بپذیریم تقلب شده؛ پس از این مردم گمان می کنند ممکن است در تمام انتخابات پیش رو تقلب شود. آن زمان برخی خواص که سخنان شان تأثیرگذار بود سکوت کردند و برخی که نباید حرف می زدند حرف زدند و این طور آقا احساس تنهایی کرد به همین خاطر مردم در ۹ دی منتظر خواص نماندند و وارد صحنه شدند.

وی با اذعان به حاکمیت مدیریت اخلاق در دوران جنگ، از دولت های پس از جنگ این گونه انتقاد کرد: آقایی که بعد از جنگ رئیس جمهور شد الگوی اقتصادی کشور را از اسلامی به غربی بُرد و آدم از غرب می آورد و می گفت هرچه راضی می شود به او بدهید تا توسعه غربی را در کشور رواج دهد و به این ترتیب فاصله طبقاتی زیاد شد. در زمان اصلاحات هم ماشین های لوکس وارد شد و برای دیدارهای خارجی کاخ سعدآباد باز شد و تفکر لیبرالیستی حاکم شد. یعنی هم می شود نماز خواند هم رقصید. مردم هم به سمت تجمل گرایی پیش رفتند.

رئیس بسیج اساتید کشور، به رویه ی معمول ماه های اخیر اصول گرایان، کوشید تا دامن خود را از حمایت از احمدی نژاد مبری کند و مانند بسیار از خطابه های جریان هم فکر خود، تلاش برای روی کارآوردن دولت نهم را صرفا ناشی از یک اشتباه بداند. اشتباهی که البته این جریان از به گردن گرفتن مسئولیت هزینه های آن طفره می رود. به هر روی، نصیری فرد هم در بخشی از سخنان ش حمایت از احمدی نژاد را در سال ۸۴ رای به فردی گم نام عنوان کرد که صرفا شعارهای او و وعده هایش برای بازگشت به اصول انقلاب، حامیان او را فریفته است و آنان چند سال بعد در صدد جبران این اشتباه برآمده اند و البته حسرت خود را از این که احمدی نژاد «اشتباه» از آب در آمد، پنهان نکرد. جایی که نصیری فرد گفت: «سال ۸۴ مردم به خاطر شعارهای بازگشت به رویه انقلاب به یک آدم گم نام رأی دادند. البته ما احمدی نژاد را هم رد می کنیم؛ من خودم در انتخابات ۸۴ شهر به شهر سخنرانی می کردم که به احمدی نژاد رأی بدهید ولی ۲ سال آخر شهر به شهر علیه ایشان سخنرانی می کردم. چرا که در برابر حکم حکومتی رهبری، ۱۱ روز به علامت قهر خانه نشین شد. ای کاش احمدی نژاد با رهبری زاویه پیدا نمی کرد! آن وقت اسطوره ای می شد.»

این مقام بسیجی با بیان این که وزیر دولت احمدی نژاد مستأجر بود، گفت: الان هم وزیر گذاشته اند که ۶ هزار میلیارد تومان(!) سرمایه اش است، این آدم سیر که حال گرسنه ها را نمی فهمد.

نصیری فرد در مورد وضعیت اقتصادی و امرار معاش مقام معظم رهبری اظهار کرد: رهبر انقلاب از قِبل مقام رهبری خود حقوق دریافت نمی کنند و از اجاره خانه ای که در تهران دارند امرار معاش می کنند و خانه مسکونی ایشان هم دولتی است. خرید خانه را هم همسرشان انجام می دهند که ایشان را در جریان گرانی ها می گذارند و دو تا از آقازاده های رهبری هنوز در قم مستأجرند.

با نزدیک شدن به موعد انتخابات هفتم اسفند امسال، مراسم روز نهم دی هم تنها به بازخوانی حوادث سال ۸۸ محدود نمی شود. واقعیت قابل مشاهده این است که این مراسم بیشتر رنگ میتینگ های سیاسی یک جریان را برای اعلام موضع در برابر جریان مخالف خود، از جمله دولت اعتدال و حامیان اصلاح طلب آن گرفته بود.

خطیب این جلسه در نیشابور هم از موضع گیری نسبت به دولت اعتدال غافل نشد و نتیجه گیری سخنان ش را به انتقاد از دولت روحانی سوق داد. جایی که گفت: الان دوباره این دولت با شعارهای اصلاح طلبی آمده است و افرادی را رئیس دانشگاه ها کرده اند که اصلاح طلب هستند و برخی از این ها اصلا رهبری را قبول ندارند. تمام تلاش این دسته این است که وارد مجلس خبرگان شوند و آیین نامه خبرگان را عوض کنند، به همین دلیل طرح نظارت بر رهبری را مطرح کرده اند. حالا من از آقای رفسنجانی که این صحبت را مطرح کرده است می پرسم چه کسی بهتراز «آقا» برای رهبری سراغ دارید؟

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان نیز در این جلسه در سخنانی، نگرانی خودرا از انتخابات آینده مجلس در نیشابور اعلام کرد تا موضع گیری سیاسی وی به روشنی عیان شود.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه امروز فتنه دیگری با عنوان «نفوذ» در راه است، اظهار کرد: همه دستگاه ها به خصوص قوه قضائیه بیدار باشد که دشمن در ارکان تصمیم گیر و تصمیم ساز کشور ورود پیدا نکند.

حسینی ادامه داد: چه شده است که فتنه گران با بی حیایی در مراکز ثبت نام انتخابات امسال حاضر می شوند و ثبت نام می کنند؟! باید مراقب بود که در فضای غبار آلود، خواص راه را گم نکنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.