اشتغال معلولین نگاه خیرین را می طلبد

رییس اداره بهزیستی شهرستان نیشابور ازپرداخت وامهای خوداشتغالی ومشاغل خانگی با بهره پایین ویژه مددجویان تحت پوشش اداره بهزیستی ومعتادان بهبود یافته که درمراکز تحت نظارت بهزیستی دوره بهبودی را گذرانده اند خبرداد.

علیزاده گفت: این اعتبارات خوداشتغالی براساس تفاهم نامه مابین بانک های عامل واداره کل بهزیستی خراسان می باشد که تاکنون ۱۵ میلیارد ریال اعتبارات به اداره بهزیستی شهرستان اختصاص یافته نزدیک به ۱۰ میلیارد توسط مددجویان بهزیستی جهت ایجاد اشتغال جذب و باقی مانده اعتبارتوسط بانک های عامل پذیرش شده اند که مراحل قانونی خودراطی می کند.

وی افزود: این اداره در ایجاد اشتغال وثبت سامانه ملی رصد در بین ادارات شهرستان وادارات بهزیستی استان خراسان رضوی نیز رتبه برتر را در چهار سال اخیر داشته است وامسال ازشهرستان مشهد که چندبرابرشهرستان جمعیت دارد نیزدرایجاد اشتغال جلوتر بوده ایم.

وی تصریح می کند: گرچه درحوزه اشتغال فعالیتهای زیادی انجام شده است وتاکنون بیش از۲۰۰ نفر از معلولین سرپرست خانوار و زنان سرپرست و بیماران بهبود یافته اعتیاد اشتغال یافته اند، اما این اداره مددجویانی دارد که شرایط استفاده ازاین وام ها را به خاطر بحث ضامن را ندارند و باکمترین مبالغ می تواند استقلال خانواده خود را تامین کنند، که این امرهمت والای خیرین و مردم فهیم شهرستان رامی طلبد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.