استخدام بیش از ۱۵۰۰۰ بی سواد در وزارت آموزش و پرورش!

استخدام بیش از ۱۵۰۰۰ بی سواد در وزارت آموزش و پرورش!

غلامعلی جعفرزاده نمایده مردم رشت در مجلس پرده از جزئیات تخلفات گسترده دولت قبل برداشت. وی گفت: در دولت احمدی نژاد حدود ۶۵۰ هزار نفر به صورت رسمی، پیمانی یا قراردادی استخدام شدند که ۴۵۰هزار نفر از این استخدام ها بدون نشر آگهی و امتحان استخدامی صورت گرفته است.

فقط در آموزش و پرورش از این تعداد، ۱۵۲۰۰ نفر بی سواد هستند. با مدرک راهنمایی حدود ۱۰هزار نفر استخدام شدند. حدود ۱۴هزار نفر هم با مدرک زیردیپلم و دیپلم استخدام شدند. من در مجلس بارها این مطلب را اشاره کردم. این استخدام های غیرقانونی ظلم بزرگی بود که به فارغ التحصیلان دانشگاهی ما در دولت های نهم و دهم صورت گرفت. از این گذشته ۲۰۰ هزار سازمان و موسسه بر خلاف قانون در دولت های گذشته ایجاد شدند.خود نهاد ریاست جمهوری بیش از ۵ برابر نیروی مورد نیاز خود استخدام رسمی و پیمانی داشته است. وزارت صنعت و معدن در ظرف مدت کوتاهی ۷ برابر نیاز خود استخدام رسمی و پیمانی داشته است. وزارت کار ۳ برابر نیاز خود در عرض چند ماه استخدامی داشته است. وزارت امورخارجه ۱۰۰درصد استخدام نیرو داشته است. نه آزمونی، نه فراخوانی به صورت کاملا فراقانونی در این استخدام ها عمل شده است.

دولت گذشته بر اساس قانون باید حدود ۱۲۵هزار نیروی قراردادی جذب می کرد اما این تعداد به ۵۴۸ هزار نفر در شرایط کنونی رسیده است، از طرف دیگر ۴۲۲هزار نفر بدون رعایت هرگونه تشریفات مانند آگهی استخدامی و برگزاری آزمون استخدام شدند.

وی با ابراز تاسف از استخدام غیرقانونی «اطرافیان و خانواده های مسوولان، فرمانداران، استانداران و وزرا» در دولت گذشته افزود: «دختر یکی از فرمانداران که الفبای زبان عربی را بلد نبود، در آن دوران به عنوان معلم عربی استخدام شد و هم اکنون در حال تدریس درس جغرافیا است.»

به اشتراک بگذارید:


2 دیدگاه برای “استخدام بیش از ۱۵۰۰۰ بی سواد در وزارت آموزش و پرورش!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.