استاندار در آیین گشایش ساختمان ۸ طبقه پزشکی-آموزشی جهاد دانشگاهی در نیشابور: نرخ بیکاری در پاییز امسال  ۸٫۸ و تعداد بیکاران در استان از ۳۰۰ به ۲۰۰هزار نفر کاهش یافت

 

آزاده مهدیار- آیین بهره برداری از مجتمع پزشکی، آموزشی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار و در ۸ طبقه با حضور استاندار خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد.

در این مراسم، که روز ۵شنبه دهم اسفندماه برگزار گردید، رئیس جهاد دانشگاهی استان، فرماندار، نمایندگان مردم در مجلس و جمعی از مسئولان اداری شهرستان حضور داشتند.

استاندار خراسان رضوی در این مراسم با بیان این که نگاه جهادی متکی بر باورمندی و تکیه بر توانمندی ها و حل مشکلات به صورت جهادی است، اظهار کرد: ما با در و دیوار زرین به توسعه نمی رسیم، وقتی پیشرفت می کنیم که از لحاظ علم و دانش بتوانیم سهمی در تولید و دانش داشته باشیم. جهاد دانشگاهی این مهم را بر عهده گرفته است و امروز شاهد دستاوردهای خوب آن هستیم.

افزود: در نشستی که سال ها پیش و قبل از تشکیل بنیاد نخبگان با نخبگان استان داشتم، متوجه شدم آن قدر ظرفیت این جوانان بالاست که امکانات استان جوابگوی نیازهای تحقیقاتی آنان نیست و به خودمان بالیدم که چنین نخبگانی داریم و به این نتیجه رسیدم که استعدادهای زیادی داریم و لازم است امکانات مان را متناسب با آن افزایش دهیم.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در خراسان رضوی افزود: در استان نرخ بیکاری کاهش یافته ولی این نرخ هنوز در پاییز امسال ۸/۸ بود. هر چند رقم بیکاری از ۳۰۰ هزار نفر به ۲۰۰ هزار رسیده است. امیدواریم روزی برسد که یک جوان بیکار نداشته باشیم.

استاندار افزود: تنها با شعار نمی توان کار کرد، برای فارغ التحصیلان دانشگاهی کارگروه ویژه تشکیل شده و در حال حاضر در زمینه بوم گردی و تولید قارچ ضد سرطان فعالیت هایی صورت گرفته است که می تواند راهنمای عمل باشد.

طیبی، رئیس جهاد دانشگاهی کشور در این مراسم با بیان این که طعم دشواری های تحریم حاصل وابستگی کشور بود، بیان کرد: چرا باید به ثمر رسیدن هر پروژه علمی ۳ تا ۱۰ سال طول بکشد؟ ما در تولید علم در دانشگاه ها مشکلی نداریم ولی دغدغه مهم حفظ منابع انسانی در کشور و فراهم کردن زمینه تلاش آن ها در داخل است.

رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز در این مراسم با بیان این که جهاد دانشگاهی به دستور بنیان‌ گذار جمهوری اسلامی پایه گذاری شد، اظهار کرد: مجموعه جهاد در استان نیز پس از تشکیل در سال ۱۳۶۰ وارد خدمات تخصصی شد.

شمسیان با بیان این که آغاز فعالیت «جهاد دانشگاهی» در نیشابور به سال ۱۳۶۶ بازمی گردد، افزود: هر جا سرمایه گذاری آگاهانه و پیگیری مجدانه صورت گیرد، حتما اتفاقات خوبی می افتد.

شیبانی، فرماندار ویژه نیشابور هم با اشاره به مراجعه روزانه ۵۰۰ نفر به بخش پزشکی و درمانی مجموعه جهاد دانشگاهی در نیشابور، افزود: این مجموعه ی بی حاشیه و بی منت، خدماتی متنوعی را به مردم ارائه می دهد.

گفتنی است در این مراسم، نمایندگان نیشابور در مجلس نیز حضور داشتند.

گرمابی، نماینده مردم نیشابور در مجلس با بیان این که فعالیت های خارج از برنامه های آکادمیک خود را از جهاد دانشگاهی شروع کرده است، افزود: جهاد دانشگاهی، چه زمان جنگ و چه بعد از آن، دربهره برداری از تخصص ها پیشتاز بوده است.

وی با اشاره به مراجعات مردم برای بهره مندی از خدمات مجموعه حاضر افزود: بالا بردن راندمان کار را باید در اولویت امر خدمت رسانی قرار داد.

چنارانی، دیگر نماینده نیشابور نیز پیشنهاد کرد که چنان چه سرمایه صرف شده در این مجموعه برگردد، جهاد دانشگاهی از درآمد فعالیت این مجتمع، مجددا پروژه ای دیگر را در خود نیشابور کلید بزند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.