از سال ۹۰ تا کنون تب کریمه کنگو در نیشابور نداشته ایم

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون موردی از تب کنگو کریمه در منطقه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی نیشابور دیده نشده است.

دکتر عظیمی نژاد به خبرنگاران گفت : تاکنون موردی از بیماری تب کریمه کنگو در منطقه تحت پوشش دانشکده مشاهده نشده است. اما لازم است به منظور پیشگیری مطالبی به اطلاع  مردم برسدو

عظیمی نژاد گفت: تب کریمه کنگو در صورت تشخیص زودهنگام، قابل درمان است و در صورت نیاز به گوشت قرمز سالم و بهداشتی ، فقط از مراکز معتبر و مورد تایید دامپزشکی و بهداشت گوشت بخرید.

وی افزود : بیماری تب کریمه کنگو در صورتی که زود تشخیص داده شود، قابل درمان است و داروی این بیماری در کشور موجود است.

به گفته وی لازم است که مردم گوشت را از مراکز معتبر مورد تایید دامپزشکی تهیه کنند و ضمن این که این بیماری از طریق گوشت پخته شده نیز انتقال نمی یابد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور خاطر نشان کرد : عفونت تب کریمه کنگو از طریق تماس با حیوان آلوده به صورت مستقیم و غیر مستقیم، به انسان منتقل می شود. اگر انسانی که ویروس را دریافت کرده، در مواجهه با انسان دیگری قرار بگیرد، از طریق ترشحات خونی و بدنی خود، بیماری را منتقل می کند که این روش انتقال در بیمارستان ها رخ می دهد و کادر درمان در معرض این نوع ابتلا قرار میگیرند.

عظیمی نژاد تاکید کرد : فعلا با انجام مراقبت های لازم از سوی مسولین بهداشتی موردی از بیماری در نیشابور و فیروزه دیده نشده و در صورت رعایت موارد بهداشتی جای نگرانی وجود ندارد.

وی در پایان به مردم توصیه کرد به شایعاتی که در خصوص بیماری تب کنگو کریمه در فضای مجازی منتشر میشود توجه نکنند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.