از بیانیه لوزان تا آدامس خروس نشان!

از بیانیه لوزان تا آدامس خروس نشان!

سلام! اینجا ستون آزاد است و اگر فکر می کنید در سال جدید اعصاب معصاب ما درست درمان شده سخت در اشتباهید. آخر چطور می شود حرف از همراهی دولت و ملت باشد ولی برخی از مسوولان محترم (عرض کردم برخی) یک جوری سخنرانی کنند که فشارخونت مدام نوسان کند و میانگین امید به زندگی ملت نیم درصد افت پیدا نماید؟! این «برخی» که گفتم اصولا همیشه در حال دعوا هستند. مدام در برهه ی حساس بوده و همش افکار منفی می پراکنند. ملت همدل و هم زبان اند البته اگر بگذارند. یکی باید فکری به حال این آقایان بکند. می کند؟ من که چشمم آب نمی خورد!

ماجرای ریزه خواران

خب سری بزنیم به لوزان و ببینیم آقای باستانی پاریزی در این مورد چه خاطره ای دارند:

«…بعد ازغلبه روس بر ایران(منجر به عهد نامه گلستان) چند سال گذشت، فتوای جهاد علیه روسیه از سوی علما صادر شد. در جلسه ای، فتحعلیشاه از قائم مقام پرسید: نظر شما چیست؟

ایشان در قالب سؤال از شاه پرسید: عایدی و مالیات شما چقدر است؟

شاه گفت : سالانه شش کرور ، بعد پرسید : مالیات روسیه چقدر است؟

گفت : ششصد کرور ، قایم مقام گفت : «عقل حکم می کند کسی که شش کرور دارد، با کسی که ششصد کرور دارد، در نیاویزد!»

جیره خواران ،متعصبان و متملقان شاه ، با هتاکی قائم مقام را مورد شماتت قرار دادند ، که او به شاه توهین کرده است!

فردای آن روز حکم تکفیر قائم مقام در تبریز پخش شد، به خانه وی حمله و آن را غارت کردند! نهایت ایشان به مشهد تبعید شد، جنگ با روسیه آغاز شد و با شکست مواجه گردید و متاسفانه قرار داد ننگین «ترکمانچای» تحمیل شد و از آن طرف ریزه خواران همه فرار کردند!»

*-جان؟ دوستان می گویند استاد باستانی پاریزی فوت کرده اند و این خاطره ی ایشان ربطی به بیانیه ی لوزان ندارد. اوکی! گویا فایل اشتباهی ارسال شده.

هوشنگ خان بزن بریم!

عید هم آمد و رفت و ما در این مدت کلی با تماشای سریال های عالیجناب تلویزیون، خجسته شدیم و کلی هم اطلاعات علمی، عقیدتی، میهن پرستانه، همدلانانه و همزبانانه در اعماق وجودمان رسوخ کرد. در این میان، گُلِ سرسبد سریال های امسال به نظر ما سریال «فوق سری» بود! چنان داستان بی پایه و بی چفت و بستی داشت که نمی دانم چرا نیروی انتظامی از آن شکایت نکرد؟! یعنی قاچاقچیان و تبهکاران محترم با دیدن این سریال، کلی روحیه می گرفتند که ئه! عجب! پس اوضاع پلیس این جوریاس! -هوشنگ خان! بار کن اون محموله رو بریم رد کردن از ایست بازرسی هاش با من! اما جالب است که به جای نیروی انتظامی آقای وزیر بهداشت شاکی شد از مهران مدیری! خب اوضاع اینجوریاس دیگه. واس ماس باس ماس! راستی سیزده بدر امسال، در یک گوشه بزرگان فامیل داشتند تکیه کلام های این سریال را تکرار می کردند و کمی آن طرف تر بچه های گروه سنی الف و ب هم ماس ماس می کردند! پرسش اینجاست که وقتی سریال هایی در تی وی ملی ما پخش می شود که از بچه ی پنج ساله تا بزرگسال خیلی ساله، دورهمی با آن کیف می کنند: ۱- آیا این توانمندی های برنامه سازان ما را نشان می دهد؟ ۲- یا این که بچه های ما خیلی پیشرفت کرده اند که به اندازه ی بزرگترهای ما می فهمند؟ ۳- و یا این که بزرگترهای ما آستانه ی درک فیلم و لذت بردنشان به اندازه ی بچه هایشان پایین است؟ پاسخ خود را به نشریه پیامک بزنید و یک عدد آدامس خروس نشان به رسم یادبود جایزه بگیرید.

پراید را چه شد؟

آهان یک سوال دیگر هم دارم. حالا که دوستان محترم، شهردار را زمین زدند یک نفر به مابگوید تکلیف آن پرایدهایی که ایشان هوا کرد چه می شود؟ یعنی به ما نمی رسد؟ یعنی بیخودی رفتیم عوارضمان را در مهلت مقرر واریز نمودیم؟ یعنی… .

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.