ارسال پیام وحدت ملی از نیشابور به مرزهای ایران

ارسال پیام وحدت ملی از نیشابور به مرزهای ایران

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی :

مرز ایران چشم بینا و ویترین کشور است

آزاده مهدیار– مرز ایران چشم بینا و ویترین کشور اسلامی ماست و تبادل فرهنگ ها از طریق مرزها انجام می شود.

جواد حسینی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع دانش آموزان شرکت کننده ی استان های مرزی کشوردر باغرود نیشابور اظهار کرد: کشور بزرگ ایران اسلامی دارای ۱۷ استان مرزنشین است واین اردو دردو بخش پسران و دختران برای بیش از ۱۵۰۰دانش آموزطرح ریزی شده است و استان خراسان رضوی نیز یکی ازاین استان های مرزی محسوب می شود ، این استان ازسمت شرق باکشور افغانستان و ازسمت شمال شرق باکشور ترکمنستان مرز مشترک دارد.

حسینی با اشاره به وجود قومیت هایی همانند ترک، کرد، بلوچ، فارس، ترکمن و… در مناطق مرزی، خاطر نشان کرد : علاوه بروجود اقلیت های قومی و دینی، ویژگی های دیگری نیز درمرزهای ایران وجود دارد که ازجمله آن می توان به همزبانی و هم قومیتی اکثرکشورهای مجاور با مرزهای ایران اشاره کرده که این امر باعث افزایش فرهنگ ملی، دینی و ایجاد هم گرایی دینی و اقلیتی بیشتر کشور ما ودیگر کشورهای همسایه شده است .

در مراسم اختتامیه این اردوها که روز سه شنبه سیزدهم مرداد ماه در اردوگاه شهید رجایی برگزار شد، مدیر کل فرهنگی،هنری، اردوها و فضای پرورشی ضمن تقدیر از رئیس اردوگاه، مسئولین آموزش و پرورش نیشابور و مسئولین برگزار کننده پس از بیان بازدید خود از گروه های مختلف، از شروع برگزاری اردوها پس از ده سال، ابراز خرسندی کرد.

مهدی علی اکبر زاده حضور دانش آموزان از ۱۷ استان مرزی با گویش های مختلف را نشان از همدلی آنان دانست و تصریح کرد: کشور ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی است و اگر این همدلی نباشد ضرر می کنیم.

وی خطاب به دانش آموزان با بیان اینکه شما پایه ریزان آینده این سرزمین هستید، اظهار داشت: این اردو برای نشان دادن ارزشمندی های شما است تا با همدلی در برابر هر گونه تعرض فرهنگی و فیزیکی مقابله کنید.

علی اکبر زاده دوری چند روزه دانش آموزان از خانواده های شان را فرصتی برای رشد خود باوری و اعتماد به نفس دانش آموزان دانست و از نشانه گیری بدخواهان ایران بر نسل نوجوان و جوان تأکید کرد و افزود: باید تلاش کنید تا مصونیت فرهنگی پیدا کنید تا توانمندانه برای پیشرفت کشور قد علم کنید.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در کشور ما اتفاقات قشنگی در حال رخ دادن است، اظهار داشت: موفقیت تیم قدرتمند هسته ای باعث شد در برابر دنیا سربلندانه قد علم کنیم و دولت مردان ما تصمیم گرفتند دیگران را نیز هم زبان خود کنند.

وی ضمن ابراز خوشحالی از شور و نشاط دانش آموزان، تصریح کرد: پس از توافق هسته ای اثرات این پیروزی در مرزها دیده خواهد شد و شما پیش از همه این پیروزی را خواهید دید.

مدیر کل فرهنگی وزارت آموزش و پرورش همچنین با بیان اینکه شما ساکنین نقاط مرزی قدر زمین را بیشتر می فهمید، از اهمیت حفظ محیط زیست سخن گفت.

وی از دانش آموزان خواست همان گونه که زمانی در جهت صرفه جویی برق و بعدها در رابطه با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به خانواده های خود تذکر می دادند، در زمینه تذکر برای حفظ محیط زیست نیز ورود پیدا کنند.

در ادامه مسئول نظارت و ارزیابی اردو با اشاره به دلگرمی و خستگی ناپذیری همکاران خود در برگزاری هرچه بهتر این گردهمایی، از مسئولین برگزار کننده و نیز بروز توانمندی های دانش آموزان تقدیر کرد.

از برنامه های جالب توجه اختتامیه می توان به نمایش دانش آموزان با لباس های محلی و نیز اجرای سرود و پرتاب فشفشه در پایان مراسم اشاره کرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.