ادامه رفت و آمد دیپلمات ها به نیشابور سفیر پاکستان  به  نیشابور سفر کرد

 

1سفیر پاکستان و سرکنسول این کشوربه همراه وزیر مشاور و نماینده ایالت پنجاب در امور خارجه پس از سفر به شیراز وارد نیشابور شدند.

رفت و آمدهای دیپلماتیک به شهر تاریخی نیشابور و زمینه سازی برای ارتقای روابط اقتصادی، فرهنگی و علمی نیشابور، به عنوان دروازه خاور اسلامی با کشورهای ادامه یافته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نیشابور، پس از حضور مقامات ترک و چینی ها، نوبت پاکستانی ها رسید که عصرروز جمعه سوم مهرماه به بازدید از این کهن شهر تاریخ و تمدن اسلامی بپردازند و در دیدار با فرماندار ویژه نیشابور زمینه های مشارکت و همکاری  در این شهر تمدن خیز را ارزیابی کنند.

معاون استاندار و فرماندار نیشابور با استقبال از سفر نورمحمد جدمانی، نیشابور را شهری کهن با تمدن تاریخی طولانی معرفی و اظهارکرد: نیشابور در چهار قرن اول و قبل از اسلام نیز یکی از کانون های تمدنی بوده است.

غلامحسین مظفری با اشاره به جایگاه نیشابور به عنوان اولین پایتخت اسلامی ایران تصریح کرد: نیشابور با داشتن حدود ۵ هزارهکتار منطقه تاریخی در دوره های گوناگون یافته های کهنی داشته که دراکثر موزه های معروف دنیا به نمایش گذاشته شده اند.

نماینده عالی دولت در نیشابور روابط مطلوب دو کشور دوست و همسایه را مورد اشاره قرارداد و افزود: خوشبختانه ارتباط مناسبی بین تجار نیشابوری و پاکستانی در زمینه مناسبات اقتصادی و تجاری ایجاد شده است که امیدواریم این روابط استمرار داشته باشد.

فرماندار ویژه نیشابور ظرفیت های مناسب این شهرستان را درمحصولات کشاورزی، باغی و… زمینه مناسبی برای این ارتباط دانست و با اعلام وجود بزرگ ترین مرکز تولیدات جانبی آلوی کشور در این شهرستان بیان داشت: بخش عمده ای از محصولات باغی مانند آلو در بزرگترین مرکز تولیدات جانبی موجود دراین شهرستان است.

وی با پیشنهاد سرمایه گذاری درخصوص فرآوری محصولات باغی اظهار امیدواری کرد: با برقراری مناسبات بیشتر امکان سرمایه گذاری و ورود تجار پاکستانی دراین خصوص فراهم شود.

مظفری در این دیدار با اشاره به فاجعه جان باختن جمعی از زائران دو کشور در منا تصریح کرد: کشورهای مسلمان با اعتراض به این سوء مدیریت، پیگیر حق مسلم مسلمانان باشند.

سفیر پاکستان در ایران نیز با ابراز خرسندی از این سفر، نیشابور را دارای عظمت و جایگاهی وصف ناپذیر خواند و گفت: احساسم نسبت به ایران، احساس در خانه بودن است و ایران را خانه دوم خود می دانم.

نورمحمد جدمانی افزود: ایران و پاکستان مناسبات مشترک فرهنگی و تجاری دارند که این موضوع خود باعث توسعه روابط دو کشور می شود.

وی با اعلام سفر رایزن اقتصادی پاکستان در آینده نزدیک به نیشابور خاطر نشان ساخت: دراین سفر راه های بررسی افزایش همکاری تجاری را با شما خواهیم داشت.

وی ادامه داد: داشتن روابط تجاری بین نیشابور و بازرگانان پاکستانی موجب خوشحالی وافتخار است وامیدوارم این همکاری ها بیشتر از قبل شود.

سفیر پاکستان در تهران با دعوت از معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور گفت: آمادگی داریم میزبان و پذیرای شما برای گفت وگوی هر چه بیشتر باشیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.