اداره گمرگ در نیشابور ایجاد میشود

اداره گمرگ در نیشابور ایجاد میشود
مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور گفت: به منظور تسهیل در امور صادرات بهزودی دفتر گمرگ در نیشابور ایجاد میشود.
سراج در گفتوگو با فارس اظهار داشت: با توجه به صادرات یک هزار تن اقلام مختلف تولیدی و صادراتی شهرستان نیشابور به نقاط مختلف، بر اساس پیگیریهای انجام شده پس از سه سال توانستیم شاهد شروع به کار اداره گمرک با مساحت ۱۳ هزار متر در شهرک صنعتی خیام باشیم.
وی افزایش صادرات و ارزآوری را از بزرگترین دستاوردهای ایجاد گمرک در شهرستان دانست و گفت: از سالهای گذشته با توجه به توان صادراتی شهرستان در بخشهای روغن، فرآوردههای شیمیایی و صنایع غذایی جای خالی گمرگ در شهرستان به خوبی احساس میشد و این موضوع ضعف بزرگی به حساب میآمد. با ایجاد اداره گمرک، بسیاری از بروکراسیهای اداری را حذف می شود تا صادرکنندگان به راحتی قادر به صدور اقلام صنعتی و تولیدی خود باشند.
مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت نیشابور تاسیس اداره گمرک در شهرستان را یکی از مطالبات اساسی تولیدکنندگان این شهرستان عنوان کرد و افزود: بسیار خوشحالیم که در دولت تدبیر و امید و در سایه همدلی مسئولان و تولیدکنندگان شاهد به ثمر نشستن این خواسته به حق مردم نیشابور باشیم.
عمده ترین صادرات شهرستان نیشابور روغن، کاشی، محصولات فولاد، مواد شوینده، الیاف مصنوعی است و مقصد این محصولات غالبا آسیای میانه است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.