اختصاص ۲۰ میلیون تومان سهمیه خرید کتاب به نیشابور

1282385651_ketabرئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور از اختصاص  مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال سهمیه خرید کتاب به مناسبت نامزدی نیشابور در اولین جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۴ خبر داد.

به گفته رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور با اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال سهمیه خرید کتاب به مناسبت نامزدی نیشابور در انتخاب پایتخت کتاب ایران در سال ۱۳۹۴ تعدادی از کتاب های مورد نیاز کتابخانه های عمومی شهرستان خریداری شد.

زمانی افزود:در سال گذشته شهرستان نیشابور به عنوان ۵ شهر منتخب پایتختی کتاب کشور اعلام شد که به همین منظور  مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال سهمیه کتاب به این شهرستان اختصاص یافت و خوشبختانه در سال ۱۳۹۵ نیشابور توانست به عنوان پایتخت کتاب ایران برگزیده شود که ان شا اله سهمیه کتابی که به مناسبت پایتختی کتاب نیشابور در سال ۱۳۹۵ در نظر گرفته شده است در پایان اردیبهشت ماه و بعد از نمایشگاه بین المللی کتاب اختصاص خواهد یافت.

زمانی ادامه داد:برهمین اساس حدود ۸۰۰ نسخه کتاب های مورد نیاز کتابخانه های عمومی شهرستان خریداری شد.

در شهرستان نیشابور ده باب کتابخانه نهادی و هفت باب کتابخانه مشارکتی مشغول به فعالیت هستند.

زمانی می گوید:متاسفانه با توجه به استقبال گسترده شهروندان منایع کتابخانه های عمومی پاسخگوی  نیاز مخاطبان نیست که اما با انتخاب  نیشابور به عنوان پایتخت کتاب ایران امیدواریم منابع کتابخانه ها تقویت شود.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه بیشتر مسوولان فرهنگی کشور تسهیلات بیشتری در حوزه کتاب به نیشابور اختصاص یابد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.