اختصاص یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به حوزه عشایری خراسان رضوی

18– استاندار خراسان رضوی از اختصاص یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به حوزه عشایری این استان در دولت تدبیر و امید خبر داد.

روز شنبه ۱۷ مهرماه،علیرضا رشیدیان در مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر در منطقه عشایری «ده باف» نیشابور، بر ضرورت حمایت و رسیدگی همه جانبه به روستاها و مناطق عشایری تاکید کرد و گفت: رویکرد دولت در تحقق عدالت توزیعی و اهتمام ویژه به این حوزه است از این رو توجه به مناطق روستایی، محروم و کمتر توسعه یافته با جدیت دنبال می شود.

وی با اشاره به نقش روستائیان و عشایر در استقلال غذایی کشور، از آنان به عنوان قهرمانان عرصه تولید یاد کرد و افزود: اقداماتی که طی سه سال اخیر در حوزه پرواربندی و ساماندهی دام انجام شده است در مقایسه با مدت مشابه قبل ۲۱۴ درصد افزایش دارد.

وی اظهار کرد: تامین و توزیع علوفه دامداران نیز در دولت تدبیر و امید در مقایسه با سه سال قبل از آن ۱٫۷ درصد و جذب تسهیلات هم ۹۸٫۵ درصد افزایش داشته است.

رشیدیان با بیان اینکه واحدهای تولیدی و ترویجی عشایری در این سه سال ۱۰۰ درصد رشد یافته اند، گفت: انجام طرح های مطالعاتی نیز در مقایسه با مدت مشابه قبل به همین میزان افزایش دارد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تامین زیر ساخت های تحصیل دانش آموزان عشایر افزود: تا پایان امسال ۴۱ کانکس جدید برای آنان تامین و تحویل خواهد شد.

وی اظهار کرد: برای روستائیان نیز خدمات گسترده ای از سوی دولت انجام شده که از جمله آنها فعال شدن یک هزار و ۴۲۲خانه بهداشت در روستاها و زیرپوشش قرارگرفتن ۹۶ درصد از روستائیان است.

استاندار خراسان رضوی گفت: ۷۰ درصد از جمعیت روستایی این استان از نعمت آب شرب سالم برخوردارند و در دو هزار و ۳۸۹ روستا شبکه توزیع آب شرب سالم احداث شده است.

وی افزود: هم اکنون دو هزار و ۱۶۷ روستا زیرپوشش خدمات آبفای روستایی هستند و در هزار و ۷۱۶ روستا، مجتمع آبرسانی ایجاد شده است.

رشیدیان ادامه داد: در راستای تحقق دولت الکترونیک نیز در هزار و ۵۳۳ روستا سامانه دهیاری مستقر شده و دو هزار و ۶۷۰ روستا زیرپوشش خدمات تلفن ثابت هستند و دو هزار و ۴۱۷ روستا هم از پوشش تلفن همراه برخوردارند.

وی اظهار کرد: هم اکنون هزار و ۸۵۵ روستا به اینترنت تجهیز شده و این شبکه در ۸۵۸ روستای جدید نیز در حال گسترش است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.