اختصاص سهمیه ویژه درقطارهای مسافری به ایستگاه نیشابور

در پی بازدید مدیرکل راه آهن استان، به همراه نمایندگان نیشابور در مجلس و سرپرست فرمانداری از بخش های مختلف خدمت رسانی به زائران و مسافران در ایستگاه راه آهن نیشابور و عطار؛ سهمیه ویژه به ایستگاه نیشابور در قطارهای مسافری مشهد-تهران و بالعکس اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی این نهاد، سرپرست فرمانداری ویژه نیشابور گفت: در بازدیدی که از مسیر ریلی نیشابور تا فیروزه انجام شد، پانل فرماندهی، نمازخانه ها، سکوها و پروژه های در دست احداث ایستگاه های راه آهن و لزوم توجه ویژه به زائران و مسافران مشهد درخصوص ارتقای کیفیت خدمت رسانی به آنان مورد تاکید قرار گرفت.

سعید شیبانی افزود: با پیگیری هایی که در جریان این بازدید صورت گرفت علاوه بر تأکید برارتقای کیفیت خدمت رسانی به زائران ومسافران، در مورد توسعه و بازسازی نمازخانه ها، سکوها، احداث ۲زیرگذر جداگانه مجهز به پلکان برقی، سالن های مسافری و … موافقت شد.

نماینده عالی دولت درتوضیح بیشتر این خبر گقت: از دیگرخواسته های ما افزایش سهمیه اختصاصی از نیشابور به تهران وبالعکس علاوه بروجود ۱۲رام قطار فعلی بود که خوشبختانه با اعلام مدیرکل محترم راه آهن این موضوع مورد موافقت قرارگرفت و بر اساس نامه دریافتی از ایشان، علاوه برسهمیه های موجود به صورت شناور، درقطارهای ترنست هم با لحاظ نمودن توقف، سهمیه لازم برای شهروندان نیشابور و حومه پیش بینی و اختصاص یافت .

وی ادامه داد: با توجه به این پیگیری ها وهمکاری مسئولان و دست اندرکاران راه آهن، انتظار داریم که ضریب اشغال سهمیه اختصاصی به شهرستان افزایش یابد وشهروندان عزیز از این امکانات رفاهی وحمل ونقل استفاده نمایند.

گفتنی است مدیر کل راه آهن خراسان در بازدید آبان ماه خود از ایستگاه راه آهن نیشابور و عطار(در حوزه فیروزه)، ضمن توضیح برنامه ها و اقدامات توسعه ای راه آهن خراسان گفت: توسعه و بازسازی امکانات خدمات مسافری در ایستگاه نیشابور با هزینه ای بالغ بر ۵ میلیارد تومان و احداث تاسیسات و ابنیه ایستگاه عطار در مجاورت شهرستان فیروزه با هزینه ای بالغ بر ۸ میلیارد تومان در حال انجام است.

محمد هادی ضیایی مهر افزود: این پروژه ها مطابق بر آخرین استانداردهای موجود و با به کارگیری بهترین مصالح، با سرعت مناسبی در حال اجرا است و این پروژه ها نیز در کمترین زمان ممکن و در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول همچنین در مکاتبه خود با سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور به اختصاص سهمیه اضافه بر سهمیه های موجود بر روی قطارهای (۳۳۰-۳۳۱)، (۳۳۴-۳۳۵)، (۳۳۸-۳۳۹)، (۹۷۰-۹۷۱)، (ف۴جوپار- ف۲رجا- ف۱۵سبز-آزادوار) و نیز سایر قطارهای مسافری ازجمله سمنان-مشهد و بالعکس، شاهرود-مشهد وبالعکس اختصاص سهمیه شناور رایادآورشده واظهار امیدواری نموده که با اطلاع رسانی مطلوب وهمکاری شهروندان نیشابوری شاهد افزایش ضریب استفاده از سهمیه اختصاصی به قطارهای دارای سهمیه درایستگاه راه آهن نیشابور باشیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.