احداث بنا و تغییر کاربری در زمین های کشاورزی ممنوع است

معاون سازمان و مدیر جهادکشاورزی نیشابور گفت: ایجاد بنا در زمین های کشاورزی و تغییر کاربری آن ها ممنوع است و با اقدامات بدون مجوز در این زمینه برخورد می شود.

محمدعلی فرهمند راد افزود: طبق تب قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، ماموران جهادکشاورزی موظف اند با حضور نماینده دادسرا و در نقاطی که دادسرا نباشد با حضور نماینده دادگاه محل، ضمن تنظیم صورت مجلس راساً نسبت به قلع و قمع بنا و مستحدثات اقدام و وضعیت زمین را به حالت اولیه بازگردانند.

وی  ایجاد بنا و تاسیسات، خاکبرداری و خاکریزی، گوبرداری، پی کنی، دیوارکشی، فنس کشی، استقرار کانکس و آلاچیق، سوزاندن، قطع و ریشه کنی و خشک کردن باغات، احداث پارک و فضای سبز، استخر ذخیره آب و محوطه سازی را از جمله موارد تغییر کاربری برشمرد و افزود: کشاورزان عزیز باید توجه نمایند قبل از هر گونه تغییری در اراضی کشاورزی خود نسبت به دریافت مجوز مربوطه از طریق اداره امور اراضی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان اقدام نمایند.

وی  اضافه کرد: صدور هر گونه مجوز یا پروانه ساخت و تأمین و واگذاری خدمات و تأسیسات زیربنایی مانند آب، برق، گاز و تلفن از سوی دستگاه های ذیربط در اراضی زراعی و باغی صرفاً پس از تأیید کمیسیون مربوطه مجازخواهد بود، متخلف برابر مقررات مجازات خواهد شد.

فرهمندراد با بیان این که ساخت خانه کارگری و فنس کشی ممنوع می باشد گفت: متقاضیان دارای زمین بالای دو و نیم هکتار جهت دریافت مجوز خانه کارگری با سند شش دانگ می توانند به امور اراضی مراجعه نمایند. همچنین جهت صدور سند برای باغات آبی بالای ۵ هکتار، باغات دیم بالای ۱۰ هکتار، زمین زراعی دیم بیش از ۶ هکتار و زمین زراعی دیم ۲۰هکتار حداقل مورد نیاز است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.