اجرای امر به معروف در مدارس نیشابور احیا ‌شود

در جلسه ستاد احیای امر به معروف نیشابور مطرح شد:

اجرای امر به معروف در مدارس نیشابور احیا شود

استفاده از نظامیان بازنشسته در امور فرهنگی!

اعزام «خواهران» از حوزه به دانشگاه

تسنیم: معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر نیشابور گفت: اجرای امر به معروف در مدارس نیشابور احیا می‌شود.

عباس‌علی حلاجی در نشست کارگروه فرهنگی این ستاد در محل سالن جلسات قرارگاه انتظامی نیشابور با موضوع نیازسنجی سال تحصیلی، اظهار کرد: تا سال ۱۹۸۵ الگوی اول فرزندان، والدین بودند و رسانه‌ها جایگاه چهارم را داشتند ولی الان این الگو تغییر یافته و جایگاه‌های مذکور برعکس شده است.

وی تصریح کرد: اعزام خواهران از حوزه به دانشگاه‌ها، تشکیل شوراهای امر به معروف در مدارس و دانشگاه‌ها، حضور مشاوران در مدارس، بررسی راهکارهای حمایت عاطفی از دانش‌آموزان و تقویت اتاق فکرهای امور فرهنگی را به‌عنوان راهکارهای نیازمند شرایط فعلی است.

بابایی‌پور مسئول دفتر ستاد احیای امر به معروف نیشابور هم با بیان اینکه بهتر است از نیروهای بازنشسته نیروهای مسلح به‌صورت افتخاری در امور فرهنگی استفاده شود، تصریح کرد: واقعا ناهنجاری‌ها در سطح جامعه دیده می‌شود و برخی به واضحی و گستاخی به ارزش‌های دینی و اخلاقی توهین می‌کنند.

مسئول دفتر فرهنگ اسلامی آموزشکده سما نیشابور تصریح کرد: مکرر می‌گویند کار فرهنگی کنید، ما مخالف نیستیم بلکه باید حجم فعالیت فرهنگی بیشتر شود اما باید کار اجرایی و برخورد با مفاسد هم صورت بگیرد.

احمدی سلیمانی برگزاری کارگاه‌های اعتقادی و تربیتی برای والدین و اشاعه امر به معروف در محلات از کانال مساجد را به‌عنوان راهکارهای نیازسنجی سال تحصیلی اعلام کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی نیشابور در این جلسه گفت: اساس و اولویت کار در نیروی انتظامی به‌خصوص شهرستان پیشگیری همراه با آموزش همگانی است و پیشگیری از مدارس، مساجد و محلات با حضور کارشناسان انتظامی و برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی انجام می‌گیرد.

جعفریانی افزود: در راستای تدابیر مقام معظم رهبری باید با یک نگاه و رویکرد فرهنگی به موضوعات برنامه‌های انتظامی نگاه ‌شود طوری‌که در تمام طرح‌های انتظامی و عملیاتی پیوست فرهنگی و اجتماعی لحاظ ‌شود.

ابوالقاسم کمالی فعال فرهنگی در خصوص شیوه جذب جوانان به امور فرهنگی و اخلاقی، گفت: اول افراد آمر، خود باید متخلق به معروفات باشند و بعد باید به زبان روز و هنر سخن بگویند.

رئیس اداره امنیت اخلاقی فرماندهی انتظامی نیشابور در این جلسه در خصوص نتایج تحقیق در حوزه چهار هزار نفر دانش‌آموز دختر و پسر شهری، روستایی و عشایر در ۲۸ استان کشور درباره مشکلات اجتماعی، گفت: عوامل خطرساز و تهدیدکننده در مدارس را رفتار‌های دوستان و همسالان، عدم کنترل خانوادگی و دانش‌آموزان مدرسه است.

وی با این ادعا که مطابق تحقیق فساد اخلاقی دختران به ۱۳ سال کاهش پیدا کرده است، اظهار کرد: رفع مشکلات فرهنگی، اجرایی و قانونی و بودجه، عدم کتمان مشکلات اجتماعی در دانش‌آموزان و برگزاری جلسات آسیب‌شناسی می‌تواند به کاهش مفاسد و جرایم کمک کند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.