اتمام حجت شهردار برای تعلیق نشدن سازمان های تابعه شهرداری

توضیح نجفی پیرامون شایسته گماری در ابلاغ ها و انتصاب های اخیر

احسان سلیمانی/ علی نجفی شهردار نیشابور در انتهای جلسه رسمی هفته گذشته شورای شهر و در واکنش به تجمع پیمانکاران اظهار داشت: ما در پرداخت ها سه اولویت را مد نظر داریم. اولویت نخست حقوق و مزایا است چرا که اگر پرسنل آسایش خاطر داشته باشند، بازدهی مناسبی دارند و می توانند امور و مشکلات را پیگیری کنند. اولویت دوم ما معوقات پیمانکاران فعال و اولویت سوم مطالبات سایر پیمانکاران است.

وی افزود: ما فقط دنبال درآمد نبودیم بلکه دنبال کاهش هزینه ها هستیم و به خصوص در خدمات شهری از ماه آینده هزینه ها شدیدا کاهش می یابد.

نجفی همچنین در حاشیه این جلسه پیرامون دو موضوع  با خبرنگار «خیام نامه»  گفتگو کرد و با این سوال مواجه شد که شما در نشست خبری  خود بر شایسته گماری و شایسته سالاری تاکید کردید، اما چطور کسی که رشته تحصیلی وی الکترونیک بوده را سکاندار سازمان عمران شهرداری قرار داده و فردی که رشته تحصیلی اش عمران بوده را در سازمان پسماند گمارده اید؟

شهردار در پاسخ اظهار داشت: در شیوه نامه های اداری هم داریم که اگر کسی در تخصصی ۵ سال سابقه اجرایی داشت، معادل یک مقطع تحصیلی برای وی محسوب می شود. مهندس طباطبایی ۹ سال است که در سازمان عمران مشغول می باشد و اکنون در حد یک فوق لیسانس عمران می تواند مؤثر باشد.

وی افزود: آقای صاحبکاران هم در عین اینکه کارشناس خبره ای است اما رسته ی وی اداری بوده و طبیعتا مهندس آریانفر به عنوان یک کارشناس عمران بهتر از فردی که رسته اداری دارد، می تواند کار کند. در عین حال به ایشان گفته ایم که باید تحول و حرکتی در سازمان صورت دهند و اگر نتوانستند خواسته های ما را تأمین کنند، بحث جایگزین را خواهیم داشت و با هیچ کس تا پایان عقد اخوت نبسته ایم.

نجفی بیان کرد: به ایشان برنامه ها و اهداف اعلام شده، البته در حال حاضر ما بیشتر در سازمان پسماند در بخش عمرانی مشکل داریم تا بخش اجرایی و یکی از اولویت های شماره یک ما ساماندهی محل دفن زباله است که فاجعه زیست محیطی است. در آنجا یک مهندس عمران قطعا اجرایی تر از یک مهندس امور اداری است و اگر یک کارشناس دیگر می آوردم شاید نتواند به اندازه یک کارشناس عمران کار کند.

شهردار نیشابور در پاسخ سوالی مبنی بر برنامه خود پیرامون انحلال احتمالی سازمان ها و تلفیق آن ها در شهرداری، چنان که چندی پیش مطرح بود؛ اظهار داشت: خیر! در حال حاضر چنین بحثی را دنبال نمی کنیم. چرا در صورت انحلال، تأسیس دوباره سازمان در آینده روند اداری بسیاری سختی را دارد، ولی تعلیق سازمان ها را ممکن است داشته باشیم.وی تأکید کرد: با سازمان ها اتمام حجت کرده ایم و تعارف نداریم.  اگر سازمانی نتواند در ظرف زمانی مشخصی که تعیین شده خودکفا شود، تعلیق می شود و تشکیلات آن  با بدنه شهرداری تلفیق می شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.