اتفاق کم نظیر کسب سه رکورد ملی شنا توسط جوان نیشابوری , شناگر نیشابوری به المپیک توکیو می اندیشد

فرشید اصغری/

22سینا غلام پور، جوان موفق همشهری،  ۱۷سال دارد و ۷ سال است که ورزش شنا را شروع کرده و در ۵ سالی که این رشته را به صورت حرفه ای  دنبال کرده است، موفقیت های ارزشمندی کسب کرده که نوید ظهور ستاره ای را در آسمان ورزش کشور به نیشابوری ها می دهد.

سینا ۲۷ آبان ماه امسال در مسابقات آسیایی ژاپن شرکت کرد و توانست رکورد ملی ایران را در دو رشته دشوار ۵۰ متر پروانه و ۵۰ متر کرال پشت در رده جوانان جا به جا کند.

همه چیز به همین جا ختم نشد و امیددار شنای نیشابور و ایران دو هفته بعد از مسابقات آسیایی در لیگ برتر و در قالب تیم سرزمین موج های آبی رکورد ملی صد متر کرال سینه در رده جوانان را نیز ارتقا بخشید.

اهداف بزرگ در سطح بین المللی و مسابقات آسیایی

موفقیت های چشم گیر سینا غلامپور حالا باعث شده که او پس از اولین حضور مهم بین المللی اش به افتخارات دیگر بیندیشد.

او به «خیام نامه» می گوید: با توجه به این که مسابقات آسیایی تازه برگزار شده و توانستم رکورد ملی را ارتقا دهم؛ تمام تمرکز خودم را برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن گذاشته ام که در صورت فراهم بودن امکانات و شرایط، حضور در این مسابقات دور از ذهن نخواهد بود.

اما این شرایط و امکانات که غلامپور از آن می گوید چیست؟ توقعات یک ملی پوش، برای برآوردن این هدف چندان دور از دست نیست. کمی همت مسئولان و دلسوزان را می طلبد تا الگویی فراهم شود برای جوانانی که سلامت جسم و روح شان باید اولویت اول همه دست اندرکاران باشد.

خود این قهرمان، نداشتن مربی تغذیه و مربی بدنسازی را از مشکلات مهم کسانی  می داند که شنا را به صورت حرفه ای دنبال می کنند. مشکلی که رفع آن تاثیر زیادی بر عملکرد ورزشکاران گذاشته و می تواند در روند کار آن ها را تغییر دهد. شاید صرف بودجه اندکی برای آموزش مربیان ورزشی موجود در شهرستان و استان بتواند گرهی بزرگ را برای قهرمان پروری در ورزش شهرستان ها باز کند.

به گفته این ورزشکار، همچنین نبود سخت افزار های تمرینی و تجهیزاتی که تهیه آن به صورت انفرادی گران قیمت است، اما سرمایه گذاری بر روی آن ها می تواند افق های تازه ای را برای جوانان این شهرستان بگشاید، نیاز دیگری است که رفع آن همت دلسوزانه و متعهدانه را می طلبد.

وی از کسانی نام می برد که در موفقیت او نقش ویژه داشته اند. میثم سعادتی مربی اش، که چند سال است پا به پای اودر این رشته تلاش و انرژی صرف می کند. همچنین آقای شورورزی، مدیر مسئول تربیت بدنی آموزشگاه ها که در این مدت کمک خوبی به او و دیگر ورزشکاران موفق این رشته انجام داده است.

او از برنامه ورزشی اش به خیام نامه می گوید: ما در طول هفته روزی ۲ ساعت در استخر نور زیر نظر مربی ها تمرین می کنیم و همچنین تمرینات بدنسازی را انفرادی و به طور خصوصی انجام می دهیم.

از دیگر امیدداران رشته اش در شهرمان می پرسیم و متوجه می شویم که جوانان دیگر همین نزدیک، می توانند افتخار آفرینی های ورزشی نیشابور را تداوم بخشند: غیر از من  افراد دیگری در سطح شهر مثل فرشید قناعتی و علی فتحی هستند که استعداد خوبی در شنا دارند و به تیم ملی هم دعوت شدند و تقریبا ما در ۱۰۰ متر کرال سینه حرف اول را در کشور می زنیم.

توضیح: در شماره پیشین خیام نامه، در معرفی این قهرمان شنا، وی فرزند معاون فقید فرماندار نیشابور در حادثه انفجار قطار در سال ۸۲ معرفی شده بود که ضمن اصلاح و پوزش از ایشان وخوانندگان، یادآور می شود وی برادرزاده زنده یاد مرتضی غلامپور است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.