اتفاقی که در سال دو ساعت تکرار می شود

اتفاقی که در سال دو ساعت تکرار می شود:

مسئولان پای صحبت خبرنگاران نشستند

الهام صادقی/ درهمایشی به همت اداره فرهنگ و ارشاد و سازمان فرهنگی شهرداری به مناسبت ۱۷ مرداد، روز خبرنگار از خبرنگاران شهرستان با حضور شهردار، رییس شورای شهر، فرماندار، یکی از نمایندگان نیشابور در مجلس و برخی دیگر از مسئولان تجلیل شد.

در این مراسم خبرنگاران و مسئولان حاضر به بیان دغدغه های مرتبط با عرصه اطلاع رسانی در شهرستان پرداختند.

* سبحانی نیا: نقدها همراه با ارایه راهکار باشد

سبحانی نیا نماینده ی نیشابور و فیروزه در این همایش که صبح روز پنج شنبه ۱۶ مرداد درمحل سالن ادیب اداره ی ارشاد برگزار شد، با بیان این که دیکته نانوشته غلط ندارد افزود: طبیعتا در کار ما مسئولان کاستی هایی وجود دارد و نقد منصفانه همراه با ارایه راهکار می تواند در پیشبرد امور و رفع نقایص موثر باشد.

وی افزود: نقد مثبت و سازنده همراه با را ه حل توسعه ی نیشابور را به دنبال دارد و ما از این نقدها استقبال می کنیم.

* بدهی دولت به تامین اجتماعی مانع بیمه خبرنگاران

در پی درخواست خبرنگاران از مسئولین در خصوص پیگیری بیمه، در بخشی از این همایش نماینده ی بیمه به دعوت فرماندار حضور پیدا کرد و توضیحاتی را در این باره داد. وی با بیان این که به علت پرداخت نشدن بدهی صندوق حمایت از هنرمندان و نویسندگان به سازمان تامین اجتماعی دو سال است که به ما ابلاغ شده از پذیرفتن بیمه شده جدید در این حوزه خودداری کنیم، تنها برقراری مجدد بیمه برای کسانی را که قبلا بیمه بوده ولی به هر دلیل ارتباط بیمه ای شان قطع شده است، بلامانع دانست.

* فرماندار: خبرنگار نامحرم نیست؛ گاهی «دوستان» صلاح نمی دانند باشد

فرماندار نیشابور بحث توسعه ی شهرستان را از مهمترین مسائل دانست و از خبرنگاران خواست در این حوزه بیشتر فعالیت کنند. وی افزود: من شخصا به اصل خدمت گذاری اهمیت می دهم و از حواشی فرار می کنم.

جلایری اظهار داشت: زمانی که دوستان صلاح می دانند خبرنگاران حضور نداشته باشند به معنای نامحرم بودن خبرنگاران نیست بلکه برای بررسی و پختگی بیشتر خبر است. همان طور که ما در شهرستان موانعی را برای خبرنگاران قرار نداده ایم ولی مصلحت هایی است که در شهرستان باید لحاظ شود.

* رییس شورای شهر: نگاه مان به مطبوعات برابر است

رییس شورای شهر هم با اشاره به این که نگاه شورا به همه ی نشریات محلی یکسان است و جهت حمایت از نشریات شهر به همه ی آنها رپرتاژ و آگهی می دهیم، ادامه داد: نشریات باید از ایجاد سیاه نمایی بپرهیزند و کاری کنند تا جو صمیمیت و رفاقت در شهرمان تقویت شود.

صادقی خبرنگاران را پرچم دار مقدس اطلاع رسانی دانست و بعد از قدردانی از خبرنگاران از آنان خواست که در جلسات علنی شورا و کمیسیون های مختلف شرکت کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرمان در حوزه ی مسائل شهری از شهرهای مجاور عقب تر است افزود: در سطح شهر، شورا و… مشکلات زیادی داریم که خبرنگاران باید مسائل را پیگیری و اطلاع رسانی کنند.

در این مراسم تعدادی از اصحاب رسانه به بیان دغدغه های اصحاب خبر در شهرستان پرداختند.

خواجویی، سردبیر نشریه فر سیمرغ با بیان این نکته که وجود دغدغه های مختلف برای اصحاب رسانه آنها را از پرداختن به مسائل کلیدی شهرستان باز می دارد، از مسئولین شهرستان خواستار پیگیری سیستم های حمایتی برای رفع دغدغه های خبرنگاران شد.

اسحاقی، سردبیر خیام نامه نیز با یادآوری اصل ۲۴ قانون اساسی در خصوص آزادی بیان و مطبوعات، این موضوع را نه تنها حق مطبوعات، بلکه جزو حقوق مردم دانست تا در حوزه های سیاسی ،فرهنگی و اجتماعی از مسائل شهر و کشورشان مطلع باشند.

وی افزود: وجود اصل آزادی مطبوعات در «فصلی که موضوع آن حقوق ملت است»، نشانه ای از تاکید قانونگذار اساسی بر بهره مندی مردم از حق اطلاع رسانی صحیح، به موقع و شفاف است و می توان از آن به عنوان «حق الناس» تعبیر کرد.

خانلقی از خبرگزاری فارس، صادق هوشمند از نشریه نسیم نیشابور، زینب شادی خبرنگار نشریه شادیاخ، اسحاقی به نمایندگی از هفته نامه مهرنیشابور، حامد صادقی به نمایندگی از دفتر رسانه ای، از جمله خبرنگارانی بودند که به بیان دغدغه های اصحاب رسانه شهرستان در کسب و انتشار اخبار پرداختند.

گفتنی است در حاشیه این مراسم نمایشگاهی از فعالیت نشریه صبح نیشابور، نخستین نشریه محلی استان خراسان که در حال حاضر فعالیت آن متوقف شده، تحت عنوان «مرور دودهه فعالیت نشریه صبح نیشابور» در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور گشایش یافت. روز شنبه ۱۸ مرداد نیز مراسم نکوداشت زنده یاد سعید کاویانی سردبیر نشریه صبح نیشابور به همراه تجلیل از پیشکسوتان رسانه در محوطه فرهنگسرای سیمرغ برگزار شد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.