آیا نمک ها شوری یکسان دارند؟

281لیلا شورورزی

کارشناس بهبود تغذیه جامعه

نمکچه بصورت استخراج شده از معادن سنگ نمک و چه بصورت استخراج شده ار آب دریا دارای ناخالصی های فراوانی است. عمده ترین ناخالصی های نمک سولفات کلسیم یا گچ می باشد که بدلیل سفید بودن آن غیر قابل تشخیص از نمک است. ناخالصیهای دیگری که مانند گچ در آب نامحلول ولی قابل تشخیص است، گل و لای همراه آن بوده که باعث تیرگی رنگ نمک می شود.

 

ضرورت تصفیه نمک :

ناخالصی های نامحلول حدود ۵% سنگ نمک را تشکیل می دهد . ناخالصی های دیگرنمک که از لحاظ مقدار در سنگ نمک ناچیز است ولی از لحاظ ایجاد عوارض نامطلوب و ایجاد مسمومیت در بدن انسان با اهمیت می باشند فلزات سنگین از قبیل سرب، جیوه ، کادمیوم ، آرسنیک و غیره بوده که هر کدام ازاین عناصر مضرات فراوانی برای سلامتی بدن انسان از قبیل آسیب به کلیه ها، صدمه به سلسله اعصاب، اختلالات کبدی، کم خونی و… دارند.  زیرا این عناصر دارای خاصیت تجمعی تدریجی در بدن می باشند و مسمومیت های مزمن در بدن ایجادمی نمایند. با تصفیه نمک، درجه خلوص حداقل به ۵/۹۹ درصد می رسد.

توصیه های مهم در خصوص استفاده از نمک تصفیه شده یددار و نحوه نگهداری آن:

برای اینکه با مشکل برگشت اختلالات ناشی از کمبود ید در جامعه مواجه نشویم ، توصیه می شود که از نمک های یددار تصفیه شده در برنامه غذایی روزانه افراد استفاده گردد.

گر چه برای پیشگیری از بیماریهای قلبی- عروقی و افزایش فشارخون مصرف کم نمک توصیه شده است، اما همان مقدار کم باید از نمک های یددار تصفیه شده باشد تا ید مورد نیاز بدن راتامین نماید واز طرفی عوارض احتمالی ناشی از وجود ناخالصی هایی در نمک نیز برطرف گردد.

–  نمک های تصفیه شده یددار به دلیل خلوص بالا میزان ید را بهتر و به مدت بیشتری حفظ می نماید. نمک های یددار نباید به مدت طولانی در معرض نور خورشید ویا رطوبت قرار گیرند. بهتر است نمک یددار در ظروف بدون منفذ پلاستیکی، چوبی، سفالی یا شیشه ای رنگی با سرپوش محکم نگهداری شود.

– همواره باید به تاریخ مصرف نمک و وجود پروانه ساخت از وزارت بهداشت و قید عبارت یددار تصفیه شده (تبلور مجدد) بر روی بسته بندی نمک دقت نمود.

– حتی الامکان سعی شود نمک به اندازه مصرف خریداری گردد. نگهداری طولانی مدت نمک می تواند از میزان ید موجود در آن بکاهد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.