آیا این «کتاب» تعرفه های پزشکان متخصص را اصلاح می کند

آیا این «کتاب» تعرفه های پزشکان متخصص را اصلاح می کند

رییس نظام پزشکی نیشابور: امیدواریم رابطه مالی پزشک و بیمار قطع شود

سرپرست علوم پزشکی نیشابور: میزان هزینه بیماران افزایش نمییابد

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور در نشست مشترک دانشکده با سازمان نظام پزشکی شهرستان اظهار کرد: در نظام تحول سلامت با تقویت صندوق‌های بیمه، سازمان‌های بیمه‌گر هزینه‌های ناشی از اصلاح تعرفه‌های خدمات سلامت را جبران می‌کنند.

به گزارش تسنیم وی بیان کرد: هر ساله ۷۰۰ هزار نفر از مردم به‌خاطر تأمین هزینه‌های درمان خود به زیر خط فقر کشانده می‌شوند اما همت دولت تدبیر و امید بر این است که با واقعی کردن تعرفه‌ها طبق کتاب جدید «ارزش‌های نسبی خدمات پزشکی» و جلب حمایت سازمان‌های بیمه‌گذار مانع به وجود آمدن مشکلات مادی در حوزه بهداشت و سلامت شود.

محسن عظیمی‌نژاد با بیان اینکه طرح نظام تحول سلامت در واقع یک نقطه عطف در تاریخ خدمت‌رسانی به مردم است، عنوان کرد: تدوین کتاب مذکور اقدامی بزرگ در راستای حفظ ارزش‌های پزشکان است.

دکتر عظیمی‌نژاد اظهار کرد: با تلاش‌های وزارت بهداشت و درمان، جایگاه بهداشت و درمان در کشور تغییر یافته است.

وی خاطرنشان کرد: طرح نظام تحول سلامت از نقاط قوت و اقتدار دولت یازدهم است و تأکید مقام معظم رهبری بر این است که این نقطه قوت ادامه پیدا کند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور ادامه داد: اجرای مطالب کتاب مذکور خدمتی بزرگ و اقدامی در راستای حفظ ارزش‌های پزشکان و جلوگیری از تخلفاتی است که تا امروز جامعه پزشکی را به خطر می‌انداخت.

عظیمی‌نژاد با بیان اینکه سه ماه برای بازنگری و اصلاح کتاب مذکور در نظر گرفته شده است، از پزشکان شهرستان خواست ضمن مطالعه کامل این کتاب، نقطه نظرات خود را به دانشکده منعکس کنند.

رئیس سازمان نظام پزشکی نیشابور با بیان اینکه با تحول نظام سلامت جایگاه حرفه‌ای پزشکان و سلامت مردم ارزش‌گذاری می‌شود، عنوان کرد: دولت باید به‌معنای واقعی کلمه، امید را در چشمان مردم و پزشکان متخصص ایجاد کند یعنی باید بالا بردن کیفیت خدمات به بیماران و تأمین مالی پزشکان با هم صورت گیرد.

دکترمحمدرضا خوشرو گفت: تعرفه‌های پزشکان در بسته جدید وزارت بهداشت و درمان قیمت‌گذاری و خدمات پزشکان توسط خود ایشان کدگذاری شده است.

وی در نشست مشترک این سازمان با دانشکده علوم پزشکی نیشابور در سالن کنفرانس این دانشکده، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید، تصمیم گرفته تا در حوزه بهداشت و درمان تغییرات اساسی ایجاد و انتظارات مردم و پزشکان در سالیان گذشته را برآورده سازد.

رئیس سازمان نظام پزشکی نیشابور بیان کرد: اگر تعرفه‌ها و نیروی انسانی هر دو به تناسب تعدیل شوند، خدمات مناسبی هم به بیماران ارائه می‌شود.

وی اظهار کرد: تعرفه‌های پزشکان در بسته جدید وزارت بهداشت و درمان قیمت‌گذاری و خدمات پزشکان توسط خود ایشان کدگذاری شده و در قالب کتاب، تدوین و به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است.

خوشرو افزود: با توجه به کتاب «ارزش‌های نسبی خدمات پزشکی» که بازنگری و ابلاغ شده است برخی از مشکلات مالی پزشکان برطرف می‌شود و امید آن داریم که در پی اجرایی شدن مطالب کتاب مذکور رابطه مالی پزشک و بیمار قطع شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی نیشابور خاطرنشان کرد: با هم دیده شدن بخش خصوصی و دولتی، رضایتمندی بیماران را در پی دارد و شفاف شدن خدمات بخش خصوصی و یا دولتی، بیمار را از سردرگمی نجات می‌دهد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.