آهنگساز نیشابوری نامزد جایزه «آلبوم سال» موسیقی ایران شد

با رای مردم اتفاق افتاد:

آهنگساز نیشابوری نامزد جایزه «آلبوم سال» موسیقی ایران شد

نام آرش کامور، نوازنده و آهنگساز جوان نیشابوری، به خاطر ساخت آلبوم «سراسرمه» در میان آثار برتر راه یافته به جایزه سالانه «موسیقی ما» قرار گرفت.

کامور، نامزد دریافت تندیس طلایی جشن «موسیقی ما»، انتخاب این اثر بر اساس آرای مردمی را باعث مباهات و خرسندی دانست.

به گزارش مهر، جشن سالانه «موسیقی ما» برای انتخاب بهترین آثار موسیقی در سالی که گذشت از دیدگاه مردم و هنرمندان در ژانرهای مختلف موسیقی شب ۳۱ شهریورماه با حضور چهره‌های موسیقی در تالار وحدت برگزار شد. طبق اعلام دبیرخانه این مراسم در بخش ساخت بهترین آلبوم موسیقی اصیل ایرانی ۵ اثر شایسته دریافت تندیس طلایی شدند که یکی از این آلبوم ها، آلبوم «سراسر مه» ساخته آرش کامور، نوازنده و آهنگساز همشهری، است که در کنار آثار اساتیدی همچون حسین علیزاده، اردوان کامکار به بخش پایانی جشن «موسیقی ما» راه یافت.

کامور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره انتخاب اثرش از سوی مردم گفت: زمانی که می‌بینم تلاش هایی که خودم و دوستانم در موسیقی اصیل ایرانی در این چند سال داشته ایم از سوی علاقه مندان با استقبال روبرو شده و در آرای مردمی، نامزد دریافت تندیس طلایی شده است بسیار خرسند می‌شوم، اما باید بگویم من هیچ‌گاه کار موسیقی را برای رقابت و مسابقه انجام نداده و نخواهم داد.

این آهنگساز یادآور شد: تا امروز با این نگاه پیش نرفتم و در هیچ جشنواره ای در بخش رقابتی شرکت نکرده بودم چرا که معتقدم هنر، عرصه رقابت و مسابقه نیست و هر کس بیانی دارد و به شیوه ای می تواند روی جهان پیرامون خود اثرگذار باشد.

کامور اظهار کرد: درست است که برخی از این آثار، با توجه به میزان مخاطب و یا ابتکار و خلاقیت، تأثیر بیشتر یا کمتری دارند اما به هر حال هدف و تفکر هر هنرمندی، ارزشمند است و پیام هر هنرمند هم غیر از معنای وسیع هنر چیز دیگری نیست چراکه هنر باید به گونه ای انسان ساز و بازتاب دردهای بشری باشد اما در این مراسم با توجه به این که، انتخاب کنندگان، جمعی از هنرمندان و مخاطبان موسیقی ایرانی بودند برایم ارزشمند است که اثرم یکی از نامزدهای دریافت تندیس طلایی شد. احساس می‌کنم تأثیر خودم را بر فضای اجتماعی پیرامونم گذاشته ام و همین بودن در کنار هنرمندان و هنردوستان در سرزمینم ایران، بزرگترین افتخار برای من است.

این نوازنده کمانچه همچنین درباره آثار در دست انتشار خود توضیح داد: آلبومی در دست انتشار دارم که در واقع گفتگویی است برای کمانچه و ارکستر که در ۸ قطعه بی کلام و یک قطعه با صدای یکی از خوانندگان خوب موسیقی ایرانی ساخته شده و همانند سایر آثارم، گروه موسیقی «سروشان» اجرای آن را به عهده داشته است

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.