آنچه باید در خرید بیمه نامه عمر باید بدانیم

آنچه باید در خرید بیمه نامه عمر باید بدانیم

بخش دوم

معمولا هفتاد درصد خریداران بیمه نامه های عمر در همان سه سال اول از خرید بیمه نامه عمرشان انصراف می دهند و به علت عدم توجیه و توجه در خرید بیمه نامه عمرشان متضرر می گردند. برای جلوگیری از ضرر احتمالی باید میزان حق بیمه پرداختی با مازاد درآمدتان متناسب باشد و از پرداخت مبالغ خارج از توان مالیتان جدا خودداری کنید.توصیه می کنیم شیوه پرداخت حق بیمه عمرتان را به صورت سالانه انتخاب کنید حتی اگر در پرداخت به شیوه ماهیانه یا سه ماهه و یا شش ماهه قادر به پرداخت حق بیمه بیشتری هستید.

در هنگام تعیین جداول بیمه عمر حتما از نماینده شرکت بیمه بخواهید درباره ضریب رشد حق بیمه و ضریب رشد سرمایه فوت برای شما توضیح دهد و در جدولی جداگانه به شما نشان دهد که اگر این ضرایب به صورت ثابت باشند چه تاثیری در پوشش های بیمه نامه عمرتانخواهد داشت.ممکن است با توجه به هدفی که در ابتدا برای خودتان تعیین کرده اید ثابت بودن حق بیمه و ضریب رشد سرمایه فوت برای شما مطلوب تر باشد.

از نماینده بیمه بخواهید پوشش های بیماری های خاص،اعمال جراحی های خاصو از کار افتادگی را از روی جدول بیمه عمرتان را برای شما توضیح دهد.ترجیحا به میزان این پوشش ها در سالهای اولیه توجه کنید.

در بیمه نامه های عمر امکان دریافت وام نیز برای بیمه گذار فراهم شده است.استفاده از این وام نیازی به معرفی ضامن ندارد و سود این وام به صورت استهلاکی کسر می شود که نوعی مزیت محسوب می گردد.

اگر شما بتوانید به همراه تعدادی از دوستان یا همکاران یا خویشان که مایل به داشتن بیمه نامه عمر هستند به صورت گروهی اقدام به خرید بیمه نامه عمر نمایید از مزایای خرید گروهی بیمه نامه عمر نیز برخوردار می شوید.از نماینده شرکت بیمه مورد نظرتان بخواهید جلسه ای توجیهی برای شما برگزار نماید و به سوالاتتان پاسخ دهد.هیچ گاه خودتان اقدام به توضیح بیمه های عمر برای دوستان و افراد دیگر نکنید.

حوصله و دقت به خرج دهید

اگرچه طی مراحل فوق زمان بر و وقت گیر است ولی باعث می شود تا بیمه نامه ای کامل و مطابق نیازهایتان داشته باشید.در گام نهایی پس از انکه جدول بیمه عمر مطلوبتان را بدست آوردید باید از استفاده کنندگان از بیمه عمرتان را در صورت فوت و میزان سهم هریک را به درصد مشخص کنید.

برای تعداد استفاده کنندگان محدودیتی وجود ندارد و میزان سهم هریک نیز لازم نیست برابر باشد.

در نهایت حق بیمه تان را به بانک مربوطه پرداخت و فیش پرداختی را نزد خود نگه دارید.دقت کنید که حق بیمه تان را خود شما و سر موعد پرداخت کنید و این کار را بر عهده شخص دیگری نگذارید تا مشمول جرایم تاخیر نشوید.

هرچند وقت یکبار نیز، پس از خرید بیمه نامه،جدول بیمه عمرتان را مرور کنید و از تطابق آن با نیازهایتان اطمینان حاصل کنید.در صورتی که خواستید تغییری در بیمه نامه عمرتان بدهید درخواستتان را به صورت کتبی به نماینده بیمه اعلام نمایند.امیدواریم با رعایت این نکات که سعی شد به صورت مفید و مختصر در این مجال اندک در اختیارتان قرار گیرد.حدالامکان بتوانید بیمه نامه ای متناسب با نیازهای خود خریداری نموده و در دام افراد سودجو که تنها هدفشان فروختن بیمه نامه و کسب سود است گرفتار نشوید.

نویسنده :سعید صفارائی

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.