آماده اجرای ایده ها ی بزرگ صنعتی واقتصادی هستیم

فرماندار نیشابور :

آماده اجرای ایده ها ی بزرگ صنعتی واقتصادی هستیم

رییس سازمان استان: برای همه گونه همکاری آماده ایم

باقر صدیقی/ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نیشابور، دردیدار رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان با تشریح شرایط مناسب شهرستان به لحاظ مواداولیه، نیروی انسانی، مسیرترانزیتی و… نیشابور را قطب صنعتی کشور خواند و اظهار داشت: با آن که کار، اشتغال و تولید، پایه همه برنامه هاست در بحث اقتصادی کمتر توانسته ایم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

غلامحسین مظفری با اشاره به قابلیت های فراوان شهرستان در سه حوزه صنعت، معدن وتجارت تصریح کرد: آماده اجرا وعملیاتی نمودن ایده ها ی بزرگ صنعتی واقتصادی درنیشابور هستیم.

نماینده عالی دولت درنیشابورادامه داد: درجلسه ای با استاندار محترم به ظرفیت های نیشابور و کم توجهی هایی که به آن شده است اشاراتی داشته ام و باور داریم که این ظرفیت ها را می توانیم عملیاتی کنیم.

وی با اعلام امضای تفاهم نامه هایی دراین سه حوزه با سازمان های اقتصادی اظهار کرد: هرچه رونق اقتصادی جامعه بیشتر باشد فضای عمومی و همراهی مردم بیشتر خواهد بود. لذا اعلام می داریم زمینه و بستر رونق و رشد اقتصادی را که از جمله طرفیت های مهم این شهرستان در استان و سطح کشور است فراهم می کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان نیز با ابراز خرسندی از حضور در شهرستانی که قطب تولید استان وکشور خوانده می شود گفت: مطالعه سند توسعه صنعت و معدن نیشابور به اتمام رسیده و هم اکنون آماده هرگونه همکاری هستیم.

راضیه علیرضایی اظهار کرد: نیشابور یکی از شهرستان‌های خراسان رضوی است که از ظرفیت‌های خوبی در بخش معدن برخوردار است.

وی افزود: در برداشت معادن منطقه با اینکه اکتشافات پایه‌ای تمام شده، اما اطمینانی نداریم که آیا بهترین بهره‌برداری انجام شده است یا خیر.

وی شرایط کسب و کار در نیشابور را طی چند سال اخیر نامناسب توصیف کرد و ادامه داد: در شبکه توزیع اصناف اطمینان بخشی وجود ندارد در نتیجه ما بهترین روش را روش علمی می‌دانیم که در این راستا باید از کمک دانشگاه‌ها بهره گرفت.

راضیه علیرضایی خاطرنشان کرد: اولویت کاری ما در این شهرستان زیربناها، ظرفیت‌ها و امکانات توسعه‌ای است که برای این مهم جهاد دانشگاهی را به کمک گرفته‌ایم.

این مسئول در پایان با ابراز تمایل به معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری این شهرستان گفت: پیشنهاد می‌کنم مرکز عارضه‌یابی و مشاوره‌ای بومی برای رفع مشکلات موجود با اصناف در شهرستان ایجاد شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.