«آلپ ایران» در تسخیر نیشابوری ها

 

سید باقر میر علمدار- برای اولین بار خط الرأس اشترانکوه، دومین خط الرأس فنی کشور معروف به « آلپ ایران»، در استان لرستان به تسخیر کوهنوردان نیشابوری درآمد.

 

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابوراعلام کرد: در پی اجرای برنامه های تدارکاتی تیم سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور برای اجرای برنامه های برون مرزی، این تیم عازم خط الرأس اشترانکوه درشهرستان ازنای استان لرستان گردید.

علی مختاری افزود: اعضای این تیم را کوهنوردان باسابقه نیشابوری علی رضا نوروزی، محمد مهرداد، مهدی خرمی و حمید قدریان تشکیل می دادند که پس از تمرینات و با هماهنگی های لازم با هیئت کوهنوردی شهرستان ازنا، وارد منطقه شده و کار خود را از روستای بیدستانه شروع و خود را به جان پناه «گل گل» رساندند و با طی نمودن مسیر صعود پای بر روی قله ی ۴۰۵۰ متری گل گل نهادند.

مختاری خاطرنشان کرد: قله ی مزبور در ابتدای این خط الرأس قرار دارد که این تیم پس از طی نمودن قلل سنبران، سیالستون، میرزایی، پیارو، شاه کوه، تخت شاه و قلل فراوان کمتر از ۴۰۰۰ متر مسیر خود را به انتهای مسیر یعنی قله ی کول جنون رسانده و این قلل به زیر گام های کوهنوردان نیشابوری در آمد.

وی عنوان داشت: این قله با توجه به سنگی بودن آن و درگیری مستمر با سنگ، برف و یخ از درجه سختی و فنی بالایی برخوردار است.

سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری نیشابور یادآورشد: این خط الرأس که بیش از ۵۴ کیلومتر طول دارد دومین خط الرأس فنی کشور بوده و به آلپ ایران مشهور است.

گفتنی است، این نخستین بار است که خط الرأس اشترانکوه توسط کوهنوردانی از خراسان رضوی پیمایش می گردد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.