آلمانی ها و اتریشی ها در نیشابور نیروگاه دوستدار محیط زیست می سازند

1هیات فنی و سرمایه گذار آلمانی-اتریشی که به دعوت حمید گرمابی، نماینده شهرستان های نیشابور و فیروزه در مجلس، با هدف امکان سنجی سرمایه گذاری در زمینه انرژی های نوین به نیشابور سفر کرده بودند، پس از بازدید قابلیت ها و شرایط بالقوه منطقه  تفاهم نامه همکاری برای احداث یک نیروگاه تازه در نیشابور امضا کردند.

این تفاهم نامه همکاری میان شرکت سولار و بنفیت به عنوان سرمایه گذار و مرکز جذب وخدمات سرمایه گذاری نیشابور به نمایندگی از فرمانداری شهرستان به امضا رسید.

هدف از امضای این تفاهم نامه، ساخت یک نیروگاه ۴۰ مگاواتی  در نیشابور، با استفاده از انرژی های پاک و غیر فسیلی اعلام شده است و به گفته طرف اروپایی احداث این نیروگاه از هنگام شروع فعالیت تا نصب و راه اندازی، ۲۹ ماه زمان می برد.

بنا به گزارش خبرنگار خیام نامه، محل دقیق اجرای  پروژه در کارشناسی های بعدی مشخص خواهد شد که احتمالا در شرق نیشابور خواهد بود. ابعاد زمین مورد نیاز برای احداث این نیروگاه ۱۱۰ هکتار (کمی بیش از یک کیلومتر مربع) است.

به گفته یکی از حاضران در هیات اروپایی، توربین های جدید از فناوری بالاتری نسبت به انواع مشابه خود برخوردار بوده و قدرت آن ها بیش از دو برابر توربین های بادی موجود است.

استفاده از انرژی های نوین و جایگزینی سوخت های آلاینده فسیلی برای تولید انرژی الکتریکی، یکی از مهم ترین رویکردهای جهانی برای حفظ محیط زیست است.

در مراسم امضای تفاهم نامه در محل فرمانداری، گرمابی و چنارانی نمایندگان نیشابور در مجلس، مدیران محلی و تنی چند از فعالان اقتصادی و زیست محیطی و کارشناسان شهرستان حضور داشتند.

مذاکره گرمابی، نماینده نیشابور با نمایندگان هیات اروپایی، که بخشی از آن از سوی دو طرف به انگلیسی انجام می شد و ترجمه بخش هایی از اظهارات هیات طرف مقابل توسط نماینده نیشابور از نکات جالب توجه نشست طرفین بود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.