آقای روحانی یک مقدار جسارت بیشتر؛ یک جاهایی باید مقاومت کرد؛ یک جاهایی باید روی حرف ایستاد!

آقای روحانی یک مقدار جسارت بیشتر؛ یک جاهایی باید مقاومت کرد؛ یک جاهایی باید روی حرف ایستاد!

علی مطهری نماینده مردم تهران گفت: بارها اتفاق افتاده نماینده ای چیزی گفته و بلافاصله از اطلاعات تماس می گیرند که چرا فلان حرف را گفتی؟ مخصوصا در چند سال گذشته اگر نماینده ای چیزی می گفت یا امضا می کرد، یک عده جمع می شدند جلوی دفترش یا سر راهش با شعار بی بصیرت، اذیتش می کردند. حتی با رئیس مجلس هم در قم برخورد کردند. یک گروه خاصی هستند که می خواهند بگویند فقط حرف، حرف ماست. این درست نیست. به آرمان های نظام ضربه وارد می کند. این گروه تندرو خیلی تشکیلاتی شدند و اصلا خودشان را اصل نظام می دانند. اینها یک محفلی شدند که سازمانی دارند. گروهی که در مجلس هستند با گروهی از بدنه اطلاعاتی و نهادهای امنیتی با هم برنامه ریزی دارند و کارهایشان اتفاقی نیست.

آقای روحانی باید یک مقدار جسارت بیشتری داشته باشد. در یک جاهایی باید مقاومت کند. یک جاهایی باید روی حرفش ایستادگی کند. اینکه در همه جا بخواهد عقب نشینی کند به نتیجه نمی رسد و کسانی که به او امید بسته اند، ناامید می شوند. این فضا باید شکسته شود. البته هنوز در ابتدای راه هستیم و الان نسبت به یک سال قبل فضا خیلی بهتر شده است. نیاز به تلاش دارد. البته درست است که این تندروها گاهی در خود حکومت هم هستند، اما در دل حکومت هم، ما افراد روشن زیاد داریم یا در جامعه همین طور.

من به آقای خاتمی هم نقدهای زیادی در مسائل فرهنگی و اجتماعی داشتم، اما در مسائلی مثل آزادی بیان بارها هم از ایشان تقدیر کردم. البته وقتی از این چیزهای مثبتش مقاله ای برای کیهان می نوشتم، چاپ نمی کردند یا وقتی ایشان در مسأله قتل های زنجیره ای ورود کرد و این رویه را افشا کرد، از ایشان تقدیر کردیم.

من فکر می کنم که حتی اگر پروژه های آقای روحانی شکست بخورد، باز هم مردم طرف آقای احمدی نژاد نمی روند. به یک سمت دیگر می روند، چون یک بار تجربه کردند و همین کافی است. البته الان خیلی زود است برای پیش بینی…

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.