آقازاده ای که گویا مصونیت آهنین دارد؟!

آقازاده ای که گویا مصونیت آهنین دارد؟!

 

بیش از یک سال پیش خیام نامه خبری کوتاه اما مهم را در ستون « در خبرها نیامده بود که :» چاپ کرد که حکایت از سوء استفاده های متعدد « یک آقازاده» از جایگاه رفیع«آقازادگی» داشت. ایشان و شرکا با تاسیس دفتری در خیابان دارایی و نیز «سوء استفاده» از موقعیت «پدر» و مراجعه ی مردم «مظلوم»،«گرفتار»،«ناآ گاه»؛ به ایشان برای حل مشکلات و برآورده شدن حاجات از جمله
« استخدام، دریافت وام، مشکلات قضایی ،اخذ امتیاز،صدور مدرک تحصیلی، قبولی در دانشگاه و …»؛ با دریافت مبالغی ناچیز از «سی میلیون تا یکصد میلیون ریال»!! قصد خدمتگزاری، مهرورزی و کارگشایی!! به سبک آن مردِ «نامحمود» اما مقبولِ «جناب پدر»؛ به مردم « شمال و جنوب ایران!» را داشت.

انتشار این خبر واکنش سریع «آقازاده: س و شرکا» را به دنبال داشت و از جمله مبادرت به جمع آوری فله ای«خیام نامه» نمودند.از طرف دیگر برخی از«مردمِ مال از کف داده»که با «فروش اسباب، اثاثیه و جهیزیه»خوابِ اشتغال و رفع مشکل؛را هم ندیدند! با مراجعه ی به خیام نامه و یا تماس تلفنی از«ظلم بر خود کرده» گفتند و نوشتند. ما هم سعی کردیم سنگ صبور باشیم و آگر دست مان به مسئولِ «پاسخگویی»رسید«بیان کننده ی درد» باشیم که البته بیشتر با ابراز«تاسف»،جمله ی«شکایت کنند» و یا«در بسته» مواجه شدیم. مردمان خسته و نا امید از پی گیری قانونی«قصدِ تجمع بر دکان پدر» را داشتند که ناگاه خبر از غیب رسید که«اقدام علیه امنیت شهر»ممنوع! و مردمان ناامیدتر به امید فرداها!غرو لند کنان به کنجی خزیدند.

با گذشتِ ماه ها اما خبرهای جدیدی رسید که«آقا و اعوان»دست به دستِ یکدیگر داده تا بخشی از مطالباتِ فقط«مردمِ شریف نیشابور» را پرداخت نمایند؛ البته در همین زمان «طوطیانِ شکر شکن»خبر آوردند که مال باخته ای دیگر؛ چکِ برگشت شده ی«آقازاده،س» بدست؛ با رقمِ ناقابل«پانصد میلیون ریال»؛ یقه ایشان را محکم چسبیده و«مال خویش» می طلبد. گویا او جزء معدود کسانی است که در این بده بستان؛ سندی «محکم» و «محکمه» پسند از «قهرمانِ پوشالی»قصه ی ما بدست دارد.

«همشهری امیدوار ما» با توصیه ی دوستان؛ چک برگشتی بدست،پناه به دستگاه «قضا» برده تا مال خویش بستاند. مسئولان محترم هم در قدم اول دستور«پی گیری» دادند اما در ادامه ی کار گویا «پرونده» دچار افت و خیز شده و پس از گذشت چند ماه، هنوز در همان«مراحل ابتدایی» باقی مانده است تا آن جا که گویا وکیل پرونده از «معطل شدن» پرونده «شکایت» به «مقامات»برده است. حال به عنوان یک شهروند جسارتا دو تا سوال از محضر مسئولان محترم دارم:

۱-اگر یک شهروند عادی مرتکب تخلفاتی همچون «این آقازاده» می شدند و از افراد مختلف «کلاه برداری» می کرد انصافا برخورد شما چگونه بود؟

۲- ایا اگر چک «پانصد میلیون ریالی» شهروندی عادی برگشت می شد روند رسیدگی قضایی به آن این قدر طولانی می شد؟و از این مصونیت برخوردار بود؟

رضا مهرداد

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.