آغاز طرح روبان قرمز درمدارس متوسطه

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای دانشکده علوم پزشکی نیشابور از آغاز طرح روبان قرمز (آموزش پیشگیری از ایدز) درمدارس متوسطه شهرستان های نیشابور و فیروزه خبر داد.

محبوبه شفیعی در مصاحبه با وبدا افزود: در راستای اجرای چهارمین برنامه استراتژیک HIV/AIDS و با هدف تحقق اهداف آموزش و پرورش به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی برنامه، اجرای این طرح با مشارکت اداره مذکور آغاز گردید.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اجرای این طرح و اثرات آن در ایجاد فرهنگ مقابله با ایدز و همچنین پذیرش بیماران در جامعه اضافه کرد: در غالب طرح روبان قرمز ابتدا رابطین بهداشتی مدارس متوسطه که توسط اداره آموزش و پرورش از بین معلمین علاقمند معرفی می شوند در دوره آموزشی تربیت مربی آموزش داده می شوند و سپس این مربیان به صورت مشارکتی آموزشها را به دانش آموزان ارائه می نمایند.

وی افزود: تدریس آموزشها توسط پزشک و کارشناسان بهداشتی در سه مرحله انجام می شود و اولین جلسه در هفته اول بهمن ماه برگزار شده است.

شفیعی ابراز امیدواری کرد با اجرای موفق این طرح گامی موثر جهت توانمندسازی نسل جوان در پیشگیری و مبارزه با بیماری و رسیدن به هدف کنترل آن در کشور برداشته شود.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.